Carolina - Los Angeles 5:4 PPParádní série! Nečas asistoval u vítězné branky Caroliny, Hurricanes slaví pošesté v řadě

Český útočník Martin Nečas pomohl asistencí u rozhodujícího gólu k výhře hokejistů Caroliny 5:4 v prodloužení nad Los Angeles. Hurricanes zvítězili pošesté v řadě a v tabulce Východní konference NHL si upevnili druhé místo.

Martin Nečas (88) z Caroliny na ilustračním snímku z utkání se San Jose.

Domácí Carolina po trefě Brenta Burnse ze 14. minuty vedla, druhou třetinu ale vůbec nezvládla. Kings v ní čtyřmi brankami otočili skóre a přiblížili se k bodovému zisku. Hurricanes se ale po nepovedené dvacetiminutovce dokázali zvednout a třemi góly si vynutili prodloužení.

"Ve druhé části jsme nehráli dobře. Soupeři jsme darovali několik gólů a byli jsme za to potrestáni, takhle se v NHL hrát nedá. Třetí třetina ale byla skvělá. Nakopli jsme to a hráli hokej, jaký jsme si představovali," konstatoval trenér Hurricanes Rod Brind'Amour.

V prodloužení se na gól čekalo do poslední minuty. Nečas v přesilové hře posunul puk na Burnse, který křižnou nahrávkou našel Sebastiana Aha a ten ranou z pravého kruhu pro vhazování rozhodl o výhře Caroliny.

Nečas se prosadil ve třetím prodloužení za sebou a celkově v něm získal již pátý bod v sezoně. Víckrát se nastaveném čase zapsal do statistik pouze Jack Hughes z New Jersey (6). Rodák z Nového Města na Moravě v dosavadním průběhu ročníku získal 46 bodů a upevnil si pozici druhého nejproduktivnějšího Čecha v NHL.

V souboji dvou kanadských týmů Montreal na vlastním ledě podlehl Ottawě 4:5. Čtyřmi body se blýskl německý útočník Tim Stützle. V 59. minutě po jeho nahrávce rozhodl o výhře Senators Brady Tkachuk. "Vyrovnání soupeře nakoplo. Poté co dali gól na 4:4, byli hnáni fanoušky za výhrou. Jsem rád, že jsem v závěru rozhodl a umlčel celou halu," řekl Tkachuk.

Ottawa uspěla počtvrté za sebou a před Utkáním hvězd zůstala v kontaktu s týmy bojujícími o play off. Montrealu se pauza hodí výrazně víc. Canadiens prohráli čtyřikrát v řadě a ve Východní konferenci jsou předposlední.

"Tvrdě jsme bojovali, a dokázali jsme soupeře zatlačit. Měli jsme spoustu šancí, ale bohužel jsme je nedokázali využít. V závěru rozhodl nešťastný odraz," uvedl montrealský kapitán Nick Suzuki, jenž si v utkání připsal dvě asistence.

Dva góly Canadiens vstřelil Rafael Harvey-Pinard, jenž po příchodu z farmářského celku Laval Rocket vylepšil svoji bilanci na pět branek v sedmi zápasech. "Zatím nejsem stoprocentně spokojený, ale myslím, že se mi daří docela dobře. Musím zůstat konzistentní a pomáhat klukům každý zápas," uvedl čtyřiadvacetiletý útočník.

Washington vyhrál na ledě Columbusu 4:3 v prodloužení a dvěma góly se na tom podílel Trevor van Riemsdyk. Vítěznou branku dal v čase 60:29 Jevgenij Kuzněcov. "Mrzelo mě, že jsme soupeře nechali vyrovnat, ale věřil jsem, že to dneska zvládneme. Nakonec jsme rozhodli v prodloužení a můžeme být spokojení," řekl centr třetího washingtonského útoku, jehož tým v zápase dvakrát vedl o dva góly.

Capitals vyhráli druhý z posledních tří zápasů a v tabulce Východní konference jsou sedmí. Columbus na vítězství čeká tři zápasy a na chvostu konferenční tabulky ztrácí již deset bodů na předposlední Montreal.

Výsledky NHL:
Montreal - Ottawa 4:5 (1:2, 1:1, 2:2)
Branky: 52. a 55. Harvey-Pinard, 14. Dach, 40. Hoffman - 4. a 53. Stützle, 3. Giroux, 37. DeBrincat, 59. B. Tkachuk. Střely na branku: 32:29. Diváci: 21 105. Hvězdy zápasu: 1. Stützle (Ottawa), 2. Harvey-Pinard (Montreal), 3. Tkachuk (Ottawa).
Columbus - Washington 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 15. Peeke, 32. E. Robinson, 53. J. Gaudreau - 15. a 29. T. van Riemsdyk, 6. Hathaway, 61. Kuzněcov. Střely na branku: 34:34. Diváci: 17 879. Hvězdy zápasu: 1. T. van Riemsdyk (Washington), 2. J. Gaudreau (Columbus), 3. Kuzněcov (Washington).
Carolina - Los Angeles 5:4 v prodl. (1:0, 0:4, 3:0 - 1:0)
Branky: 14. Burns, 44. Stastny, 50. J. Staal, 53. Teräväinen, 65. S. Aho (NEČAS) - 22. a 35. Kempe, 32. Fiala, 36. Kopitar. Střely na branku: 30:21. Diváci: 18 443. Hvězdy zápasu: 1. S. Aho, 2. Svečnikov, 3. J. Staal (všichni Carolina).
2.Winnipeg5232119166:13765
3.Minnesota4827417151:13858