Olomouc - K. Vary 3:4Kohout vystřelil Karlovým Varům výhru v poslední sekundě

38. Rašner 2 : 2
41. Káňa 3 : 2
47. Gríger 3 : 3
60. Kohout 3 : 4

Hokejisté Karlových Varů zvítězili v duelu 43. kola extraligy v Olomouci 4:3. Západočeši uspěli počtvrté z posledních pěti utkání, vždy přitom dosáhli na plný zisk. Hanáci naproti tomu prohráli potřetí z uplynulých čtyř startů. V čase 59:59 rozhodl o triumfu hráčů Energie svým druhým dnešním gólem útočník Martin Kohout.

Hráči Karlových Varů se radují z rozhodujícího gólu v Olomouci.

Po dlouhé úvodní pasáži bez přerušení si Karlovarští vytvořili první velkou šanci při přesilové hře, kdy se proti Beránkově dorážce z bezprostřední blízkosti vyznamenal brankář Konrád. Poté první třetina nabídla spíše opatrný hokej s minimem šancí na obou stranách. Vedle úvodní šance hostů ještě před prázdnou brankou netrefil skákající puk Rachůnek a Konráda nepřekonal v samostatném úniku Kohout a ani dorážející Redlich. Brankáře Lukeše snad v jediné větší olomoucké šanci nepřekonal Knotek.

Druhou část začaly oba celky o poznání aktivněji a už v úvodní minutě mohl skórovat Gríger, jenže hostující útočník svou šanci neproměnil a do vedení se hned z protiútoku dostala Olomouc. Po Kuskově střele se ve skrumáži před Lukešem nejlépe zorientoval Plášek a dorazil puk do sítě. Hned vzápětí mohli vyrovnat Redlich s Jiskrou, jenže prvně jmenovaný trefil před odkrytou brankou jen blokujícího obránce a Jiskru skvěle vychytal Konrád.

Srovnat se tak povedlo až Kohoutovi, který nabral rychlost ve středním pásmu a zamířil přesně do pravého horního rohu. Karlovy Vary se poté dokonce dostaly do vedení, když se podobným způsobem pět minut před koncem druhé třetiny podařilo prosadit také Beránkovi. Jenže Olomoučtí si pomohli přesilovou hrou, během které se tvrdou střelou prosadil obránce Rašner.

Domácí se navíc prosadili hned během prvního střídání ve třetí třetině - přesným zakončením pod horní tyč překlopil vývoj zápasu zpět na olomouckou stranu Káňa. Energie ale znovu srovnala díky využité přesilovce, kterou zužitkoval pohotovým zakončením zblízka Gríger. Když už se zdálo, že utkání dospěje do prodloužení, dostali se hosté do přečíslení dvou proti jednomu a Kohout střelou z první po Mikyskově přihrávce v poslední sekundě překonal Konráda.

43. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 22. Plášek (Kusko, Rašner), 38. Rašner (Olesz), 41. J. Káňa (Orsava, A. Rutar) - 28. Kohout (Havlín, Redlich), 36. O. Beránek (Černoch, D. Mikyska), 47. Gríger (T. Rachůnek), 60. Kohout (Jiskra, Redlich). Rozhodčí: Hribik, Obadal - J. Ondráček II, Rožánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 3927
Olomouc: Konrád - Dujsík, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Švrček, T. Černý, Řezníček - Orsava, J. Knotek, J. Káňa - Navrátil, Kusko, Plášek - Bambula, J. Kučera, Klimek - A. Rutar, Anděl, Olesz. Trenér: J. Tomajko.
Karlovy Vary: Š. Lukeš - D. Mikyska, Huttula, Bartejs, Stříteský, Havlín, Dlapa, od 21. navíc A. Rulík - O. Beránek, Černoch, Koblasa - Koffer, Gríger, T. Rachůnek - Kofroň, Hladonik, Juusola - Kohout, Jiskra, Redlich. Trenér: Bruk.

1 : 5 Brno - Litvínov 1 : 5 dohráno
20240318T17 : 00:00+0100