Cremonese - Inter 1:2Inter porazili Cremonu, dvakrát se trefil Martínez

Fotbalisté Interu Milán v 18. kole italské ligy zvítězili na hřišti poslední Cremony 2:1 a na druhém místě tabulky vystřídali městského rivala AC, který má k dobru nedělní zápas se Sassuolem. O výhru se zasloužil dvougólový střelec Lautaro Martínez.

Lautaro Martínez z Interu při utkání s Cremonou.

Favorit ale musel výsledek otáčet, protože už v 11. minutě se nejlepší střelec Cremony Okereke napřáhl zpoza vápna a překonal Onanu. Hned za deset minut ale využil Martínez dobré postavení ve vápně k vyrovnání a v 65. minutě čerstvý mistr světa s Argentinou dokonal obrat. Na kontě má v sezoně už 11 branek a je třetí v tabulce střelců o dva góly za vedoucím Osimhenem z Neapole.

"Nerazzuri" napravili domácí zaváhání s Empoli a přiblížili se na deset bodů k vedoucí Neapoli, která bude rovněž hrát až v neděli. Cremona v lize stále čeká na první výhru.

FC Turín díky dvěma gólům v poslední desetiminutovce remizoval v Empoli 2:2. Český obránce David Zima chyběl v nominaci hostujícího celku. Empoli i přes ztrátu vítězství v lize neprohrálo pošesté v řadě a je desáté, Turín má o bod víc a další jeden ztrácí z osmého místa na pohárové příčky.

Bergamo zvítězilo nad předposlední Sampdorií Janov 2:0 po gólech dánského reprezentanta Mähleho a Nigerijce Lookmana, který v tomto kalendářním roce dal už pátý gól a s 12 brankami je druhý mezi kanonýry Serie A. Atalanta se minimálně do neděle posunula před oba římské kluby na čtvrté místo. Sampdoria prohrála počtvrté v řadě.