Třebíč - Přerov 2:0Hokejisté Třebíče zdolali Přerov a v čele první ligy předstihli Porubu

Hokejisté Třebíče vyhráli v 41. kole první ligy doma nad Přerovem 2:0 a dostali se do čela tabulky o tři body před Porubu. Ostravané prohráli vysoko 0:5 na ledě třetího Vsetína, který se na ně bodově dotáhl. Čtvrtou výhru za sebou oslavil Zlín, který porazil poslední Šumperk 6:2 a po trápení po loňském sestupu z extraligy se posunul na deváté místo.

Hokejisté Třebíče - ilustrační foto.

Třebíč se dostala do pozice lídra díky třetí výhře z posledních pěti utkání. V 29. minutě ji dostal do vedení v přesilové hře obránce Michal Furch. Při power play pojistil výsledek do prázdné branky 48 sekund před koncem Jakub Malý. Brankář Pavel Jekel udržel popáté v sezoně čisté konto.

Vsetín nastoupil i s útočníkem Radkem Čípem, který Valachy posílil z dánského Frederikshavnu. S novými spoluhráči se radoval po 128 sekundách, kdy využil přesilovou hru Fin Riku Sihvonen. V 16. minutě zvýšil náskok obránce Jiří Říha.

Ve druhé třetině se upravili Pavel Jenyš a Lotyš Daniels Berzinš už na 4:0. Výsledek zpečetil 83 sekund před koncem druhým gólem v utkání Říha. První čisté konto ve čtvrtém utkání za Vsetín po příchodu z Michalovců si připsal gólman Tomáš Vošvrda.

Zlín se ujal vedení v čase 3:32 díky brance Zdeňka Sedláka, za 41 sekund ale odpověděl Jiří Průžek. V 27. minutě v přesilové hře vrátil Beranům vedení Denis Kindl a za 78 sekund zvýšil na 3:1 Bedřich Köhler, který v 31. minutě využil přesilovku a přidal další branku.

Za 18 vteřin zkorigoval stav Průžek, jenž se prosadil také podruhé v utkání. V 32. minutě se zapsal znovu mezi střelce také Kindl, který po 31 sekundách třetí třetiny dovršil hattrick i celkové skóre. Draci prohráli podeváté za sebou a nezískali při této sérii ani bod.

Předposlední Pardubice B vyhrály v Litoměřicích 6:5 po samostatných nájezdech, připsaly si čtvrté vítězství z posledních pěti utkání a unikly Šumperku na rozdíl tří bodů. Shodně čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí se na tom podíleli Tomáš Svoboda a Jan Hruška.

Loňský vítěz první ligy Jihlava zabrala po sérii šesti porážek a deklasovala ve svém azylu v Pelhřimově Frýdek-Místek 7:1. Dvěma góly a jednou asistencí k tomu pomohl Tomáš Chlubna a dvakrát skóroval i Tomáš Havránek. Brankou se uvedla také ofenzivní posila z Českých Budějovic Václav Karabáček. Zkušený útočník Tomáš Čachotský, který naopak sezonu dohraje právě v Motoru, ještě přispěl bilancí 1+1.

Pražská Slavia vyhrála v Sokolově 5:3 a dosáhla na sedmou výhru z uplynulých osmi duelů. Hattrickem k tomu přispěl Tomáš Knotek. Prostějov porazil Kolín 3:1 a shodně gólem a asistencí k tomu pomohli bek Jan Bartko a útočník Jakub Illéš.

41. kolo první hokejové Chance ligy:
Zlín - Šumperk 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)
Branky: 27., 32. a 41. D. Kindl, 28. a 31. Köhler, 4. Z. Sedlák - 5. a 31. Průžek. Rozhodčí: Koziol, Rapák - Blažek, Peluha. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 1786.
Vsetín - Poruba 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 16. a 59. J. Říha, 3. Sihvonen, 25. Jenyš, 27. Berzinš. Rozhodčí: Hucl, Valenta - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 2011.
Třebíč - Přerov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 29. D. Furch, 60. Malý. Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Polák, Komínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 985.
Jihlava - Frýdek-Místek 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)
Branky: 23. a 51. Chlubna, 33. a 39. T. Havránek, 18. Čachotský, 34. Karabáček, 45. Harkabus - 55. Hotěk. Rozhodčí: Skopal, R. Svoboda - Beneš, Horažďovský. Vyloučení: 5:8. Využití: 4:1. Diváci: 534.
Prostějov - Kolín 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky: 22. Jansa, 23. Bartko, 31. Illéš - 57. D. Šedivý. Rozhodčí: Zavřel, Jechoutek - Otáhal, Kučera. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 972.
Litoměřice - Pardubice B 5:6 po sam. nájezdech (2:4, 3:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 8. J. Koláček, 10. P. Svoboda, 22. P. Ton, 26. Jícha, 29. J. Holý - 6. a 15. T. Svoboda, 11. a 18. J. Hruška, 51. Kaplan, rozhodující sam. nájez