FC Turín - Spezia 0:1Turín bez Zimy podlehl doma Spezii, Bergamo předvedlo nevídanou kanonádu

Fotbalisté FC Turín podlehli v italské lize Spezii 0:1. Český reprezentant a stoper David Zima zůstal v nedělním utkání 18. kola pouze na střídačce poraženého celku. Oslabená Fiorentina prohrála na hřišti AS Řím 0:2, Antonín Barák nastoupil za hosty až po přestávce. Bergamo rozstřílelo Salernitanu 8:2. Osm gólů v jednom utkání Serie A naposledy vsítil Inter Milán proti Padově v dubnu 1996.

Jeremie Boga pálí na branku Salernitany a střílí jeden z osmi gólů Atalanty Bergamo.

Vítězství Spezie zařídil po necelé půlhodině hry z penalty Nzola. Hosté bodovali v pátém utkání za sebou. Naopak turínský celek prohrál po čtyřech kolech a třech remízách v řadě a zůstal desátý.

Fiorentinu oslabil vyloučením na Olympijském stadionu v Římě už ve 24. minutě obránce Dodo. Pět minut před koncem první půle se za domácí prosadil Dybala a mistr světa s Argentinou přidal po změně stran i pojistku. Svěřenci trenéra Mourinha bodovali v pátém kole za sebou a jsou sedmí, "Fialky" desáté.

Na drtivém triumfu Bergama se podílelo sedm střelců, pouze Lookman se trefil dvakrát, z toho jednou z penalty. Atalanta vstřelila pět branek už v úvodním dějství, což se jí v Serii A podařilo teprve podruhé v historii a poprvé od listopadu 1941. Osm gólů v ligovém utkání zaznamenala poprvé.

Římské Lazio zvítězilo na hřišti Sassuola 2:0 a naplno bodovalo po třech kolech. Na čtvrtý Inter Milán ztrácí tři body. Udine podlehlo doma Boloni 1:2 a v Serii A nevyhrálo podesáté za sebou.

Italská fotbalová liga - 18. kolo
Sassuolo - Lazio Řím 0:2 (45.+3 Zaccagni z pen., 90.+4 Felipe Anderson)
FC Turín - Spezia 0:1 (28. Nzola z pen.)
Udine - Boloňa 1:2 (10. Beto - 59. Sansone, 80. Posch)
Bergamo - Salernitana 8:2 (20. z pen. a 54. Lookman, 5. Boga, 23. Scalvini, 38. Koopmeiners, 41. Höjlund, 61. Éderson, 85. Zortea - 10. Dia, 56. Nicolussi)
AS Řím - Fiorentina 2:0 (40. a 82. Dybala)