Lecce - AC Milán 2:2AC Milán zachránil bod na hřišti Lecce

Fotbalisté AC Milán v sobotním 18. kole italské ligy smazali dvoubrankové manko, na hřišti dvanáctého Lecce přesto jen remizovali 2:2 a podruhé za sebou ztratili. Obhájci titulu z druhého místa ztrácejí na vedoucí Neapol devět bodů. Čtvrtý Inter Milán je za městským rivalem o bod, doma si poradil 1:0 s Veronou.

AC Milán po středečním vypadnutí z Italského poháru dnes nevyhrál třetí soutěžní duel za sebou. Na hřišti Lecce prohrával ve 23. minutě po Hernándezově vlastním gólu a Baschirottově trefě o dvě branky. Po pauze alespoň srovnali Leao s Calabriou. "Rossoneri" neprohráli s Lecce podeváté v řadě.

Interu se na rozdíl od AC povedlo částečně napravit remízu z minulého kola, výhru mu zajistil už ve třetí minutě argentinský mistr světa Martínez. Verona prohrála po dvou zápasech a je předposlední.

Poslední Cremona podlehla v souboji nováčků 2:3 Monze a nadále zůstává bez vítězství. Po 18. kole má na kontě pouze sedm bodů, od zavedení tříbodového systému v Serii A měly horší bilanci jen Ancona v sezoně 2003/04 (pět bodů) a Benevento v ročníku 2017/18 (jeden bod).

Špatné výsledky jen pár hodin po utkání odnesl odvoláním trenér Massimiliano Alvini. Dvaapadesátiletý kouč vedl Cremonu od června a šlo o jeho první angažmá v Serii A. Před tím vedl mimo jiné Perugii nebo Reggianu.

Italská fotbalová liga - 18. kolo
Cremona - Monza 2:3 (67. Ciofani, 83. Dessers - 19. z pen. a 55. Caprari, 8. Ciurria)
Lecce - AC Milán 2:2 (3. vlastní Hernández, 23. Baschirotto - 58. Leao, 71. Calabria)
Inter Milán - Hellas Verona 1:0 (3. Martínez)