Sampdoria - Neapol 0:2Fotbalisté Neapole vyhráli na hřišti Sampdorie, AC Milán remizovalo s AS Řím

Fotbalisté Neapole zvítězili v 17. kole italské ligy na hřišti janovské Sampdorie 2:0. Svěřenci trenéra Luciana Spallettiho vedou tabulku o sedm bodů před Juventusem a obhájcem titulu AC Milán, který ztratil dvoubrankové vedení a s AS Řím hrál 2:2. FC Turín potřetí za sebou remizoval 1:1, tentokrát na hřišti Salernitany. Dvaadvacetiletý stoper David Zima odehrál přes hodinu. Římské Lazio remizovalo 2:2 s Empoli, přestože vedlo o dvě branky, a už tři zápasy čeká na vítězství.

Victor Osimhen rozhodl o vítězství Neapole nad Sampdorií.

Neapol mohla jít v Janově do vedení už v šesté minutě, jenže Politanovu penaltu vyrazil brankář Audero na tyč. Favorit se branky dočkal po necelých 20 minutách hry zásluhou Osimhena. Nigerijský útočník si 10. zásahem v ligové sezoně upevnil pozici v čele tabulky střelců.

V 39. minutě oslabil domácí vyloučením Rincón. Celek zpod Vesuvu přidal pojistku až v 82. minutě, kdy Elmas z pokutového kopu nezaváhal. Spallettiho tým bodoval v 16 z dosavadních 17 ligových zápasů v sezoně. Sampdoria prohrála pět z posledních šesti kol a na první nesestupovou příčku ztrácí šest bodů.

Fotbalisté FC Turín remizovali na hřišti Salernitany

AC Milán poslal do vedení po půlhodině hry Kalulu, v 77. minutě přidal druhý gól "Rossoneri" Pobega. Jenže za 10 minut snížil Ibaňez a v nastavení srovnal z dorážky Abraham. Hosté, stále bez disciplinárně potrestaného trenéra Mourinha, remizovali ve třetím z posledních čtyř kol.

Olivier Giroud slaví druhý gól AC Milán proti AS Řím.

Český reprezentant Zima se v deváté minutě ocitl blízko první trefě v Serii A. Po rohovém kopu se k němu na malé vápno odrazil míč, jeho patičku ale mexický brankář Ochoa vyrazil. Turínský celek poslal do vedení Sanabria, krátce po změně stran vyrovnal Vilhena. Hosté zůstali na 10. místě, Salernitana nevyhrála už pět kol.

Laziu zařídili dvougólový náskok Felipe Anderson a Zaccagni. Domácí směřovali k první ligové výhře po dvou porážkách, ale soupeř v 83. minutě snížil zásluhou Caputa a v nastavení vyrovnal Marin.

Fotbalisté Lecce remizovali s La Spezia.

Spezia doma remizovala s nováčkem Lecce bez branek. Hosté nenašli přemožitele už pět zápasů.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:
Salernitana - FC Turín 1:1 (49. Vilhena - 36. Sanabria),
Lazio Řím - Empoli 2:2 (3. Felipe Anderson, 55. Zaccagni - 83. Caputo, 90.+4 Marin),
Spezia - Lecce 0:0,
Sampdoria Janov - Neapol 0:2 (19. Osimhen, 82. Elmas z pen.).
AC Milán - AS Řím 2:2 (30. Kalulu, 77. Pobega - 87. Ibaňez, 90.+3 Abraham).