Litvínov - Vítkovice 5:3Verva srazila favorita, Slezanům nestačila ani povedená první třetina

60. Zygmunt 5 : 3

Hokejisté dvanáctého Litvínova porazili ve 27. kole extraligy doma druhé Vítkovice 5:3 a připsali si druhu výhru z posledních tří utkání. Ostravané nebodovali poprvé po 14 zápasech a zůstávají o bod za vedoucími Pardubicemi, které mohli v případě šesté výhra za sebou předstihnout. Ztratili ale vedení 3:1.

Zleva Peter Krieger z Vítkovic, brankář Litvínova Šimon Zajíček a Giorgio Estephan z Litvínova.

Vítkovičtí hokejisté dorazili bez brankářské jedničky Aleše Stezky, kterého popáté v sezoně zastoupil Lukáš Klimeš. A udeřily z prvního střídání, první šance i první střely. Zpětnou přihrávku Marosze poslal pohotovým švihem na horního růžku branky Raskob už po 30 vteřinách hry.

Litvínov brzy zareagoval, po přečíslení vyrovnával host z prvoligového Sokolova Jurčík. Jenže aktivní hosté si vedení vzali zpátky a ještě ho navýšili, když slepili dva góly do tří minut. Kapitán Krenželok nejdřív tečí využil přesilovou hru, pak se ujala rána Kocha z dálky poté, co domácí nedůsledně vyhazovali puk podél mantinelu.

Poslední slovo si v první třetině chtěl vzít na straně domcích Kanaďan Estephan úspěšnou dorážkou do odkryté branky, jenže přišla až těsně po siréně, což si rozhodčí museli zkontrolovat u videa.

Zleva Peter Mueller z Vítkovic, Nicolas Hlava z Litvínova, Lukáš Kovář z Vítkovic a brankář Vítkovic Lukáš Klimeš.

Po první přestávce se přiostřilo a domácí přidali. Gut ještě trefil tyčku, ale chvíli po půlce zápasu Litvínov vtěsnal dvě branky do 121 vteřin a srovnal. Na ani jednu z nechytatelných dělovek nestačil brankář Klimeš reagovat, nejdřív ho propálil po křídle letící Fronk, pak Zeman zpoza kruhů golfákem.

I ve druhé třetině málem padl gól v poslední vteřině, jenže nejproduktivnější muž extraligy Lakatoš sólo promarnil, domácí Zajíček se jeho kličkou do bekhendu nenechal zmást.

Hokejisté Litvínova hostili Vítkovice

Ve třetí části se zápas mohl zlomit na obě strany, nakonec udeřil Litvínov v přesilovce, která se mu dlouho nedařila. Až čtrnáct vteřin před jejím vypršením překonal Klimeše od modré čáry lotyšský obránce Jaks další ostrou ranou.

Že Severočeši nejsou v početních výhodách za přeborníky, dokázali vzápětí, když promarnili 92 vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem. Nakonec jim to nevadilo, vítězství zpečetil při soupeřově hře bez brankáře Polák Zygmunt. Vítkovice nebodovaly poprvé od 18. října.

27. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Ridera 5:3 (1:3, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Jurčík (Zygmunt, Havelka), 32. Fronk (Freibergs, Jaks), 34. D. Zeman (Estephan, P. Zdráhal), 53. Jaks (Š. Stránský), 60. Zygmunt (Havelka, D. Zeman) - 1. Raskob (Marosz, Lakatoš), 10. L. Krenželok (Raskob), 13. Koch (Marosz). Rozhodčí: Hribik, Květoň - J. Svoboda, Gerát. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:1. Diváků: 3015.
Litvínov: Zajíček - D. Zeman, Zile, Strejček, Freibergs, Jaks, Demel, Šalda - Kudrna, M. Sukeľ, Hlava - P. Zdráhal, Estephan, Š. Stránský - Fronk, Gut, P. Straka - Zygmunt, Jurčík, Havelka. Trenér: Mlejnek.
Vítkovice: Klimeš - Koch, Raskob, Mikuš, Grman, Gewiese, J. Stehlík, L. Kovář - Lakatoš, Marosz, L. Krenželok - Mueller, Krieger, Roberts Bukarts - Fridrich, Dej, M. Kalus - Lednický, Bernovský, R. Půček. Trenér: Holaň.