Liberec - Sparta 0:1Sparta letí tabulkou vzhůru. Po sedmé výhře v řadě je už čtvrtá

27. Dvořáček 0 : 1

Hokejisté Sparty zvítězili v úterní dohrávce 9. extraligového kola na ledě Liberce 1:0. Po šňůře šesti porážek bez bodového zisku tak naopk Pražané uspěli už posedmé za sebou a poskočili už na čtvrté místo. U všech výher byl na střídačce týmu kouč Miloslav Hořava, pod jehož vedením mužstvo začalo šplhat z předposledního místa tabulky a dosud neztratilo ještě ani bod. O výsledku rozhodl ve 27. minutě David Dvořáček. Třetí čisté konto v sezoně uhájil Jakub Kovář.

Sparťan David Dvořáček pasíruje puk do branky Liberce.

V domácí sestavě se již objevil po vypršení disciplinárního trestu útočník Vlach, začátek zápasu v liberecké aréně však patřil hostující Spartě. Nápor Pražanů umocnila ve čtvrté minutě přesilovka, Kváča ale ve spolupráci s obranou zlikvidoval všechny střelecké pokusy sparťanů.

Domácí se vrátili do hry až v polovině třetiny, kdy byl vyloučen hostující Němeček. Kováře však vážněji neohrozili. Největší šanci prvního dějství měl nakonec hostující Konečný, jenž trefil z úhlu tyčku Kváčovy branky.

V úvodu druhého dějství nabídli domácí Spartě opět přesilovku. Tlak Sparty byl ale bez gólové tečky. Skóre se v Liberci změnilo až ve 27. minutě: po nepřehledné situaci v libereckém brankovišti si Kváča srazil puk na tyčku a ten se s přispěním nešťastného zásahu Frolíka dostal až za brankovou čáru. Za střelce branky byl označen Dvořáček.

Radost hokejistů Sparty po vstřelené brance na ledě Liberce.

Poté hráli přesilovku domácí a po kolotoči přihrávek orazítkoval tyčku Kovářovy branky Vlach. Velkou šanci na vyrovnání měl pak ve 37. minutě Jelínek. Ve vlastním oslabení se dostal do úniku a byl faulován. Nařízené trestné střílení však neproměnil.

Ve třetí třetině se v obrovské šanci po přečíslení dvou na jednoho ocitl Jandus, ale Kváča vytáhl parádní zákrok a udržel Tygry ve hře. Ve druhé polovině závěrečné části to byli domácí, kteří byli aktivnější, ale sparťanská obrana v čele s Kovářem odolávala.

Tlak Liberce gradoval, minutu před koncem odjel Kváča na střídačku. Po několika sekundách byl navíc vyloučen Buchtele a Liberec hrál přesilovku. V posledních okamžicích měl vyrovnání na hokejce Bulíř, ale neuspěl. Sparta si tak z Liberce odvezla vítězství 1:0 a během její aktuální vítězné série nadále platí, že ani jednou neinkasovala více jak dvě branky.

Dohrávka 9. kola hokejové extraligy
Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 27. Dvořáček. Rozhodčí: Pražák, Šindel - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4893.
Liberec: Kváča - Nedomlel, Balinskis, Melancon, M. Ivan, Kolmann, Derner - Ordoš, Filippi, Birner - Frolík, Bulíř, A. Najman - Faško-Rudáš, J. Šír, Flynn - Rychlovský, P. Jelínek, J. Vlach. Trenér: P. Augusta.
Sparta: Jakub Kovář - Polášek, Kempný, Moravčík, Mikliš, M. Jandus, Němeček - Simon, Sobotka, M. Forman - Tomášek, R. Horák, E. Thorell - Dvořáček, D. Vitouch, Buchtele - Safin, G. Thorell, Konečný. Trenéři: Hořava a Wallson.