Montreal - San Jose 0:4Hertl pokračuje v parádní jízdě, prosadil se i Nečas. Sedlák hvězdou zápasu. Boston přidal další výhru

Tomáš Hertl přispěl v NHL dvěma góly ve třetí třetině k výhře San Jose 4:0 v Montrealu a v posledních patnácti zápasech nasbíral 19 bodů (6+13). Carolina i díky trefě Martina Nečase porazila Pittsburgh 3:2 v prodloužení. Lukáš Sedlák připravil dva góly Philadelphie při vítězství 3:1 nad hokejisty New Yorku Islanders a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Pavel Zacha a David Krejčí pomohli jednou asistencí k výhře Bostonu 3:1 nad Tampou Bay. Daniel Vladař se podílel 31 zákroky na vítězství Calgary 6:2 nad Floridou.

Tomáš Hertl (upprostře) se raduje po gólu proti Montrealu, na snímku jsou dále Kevin Labanc (vlevo) a Timo Meier.

Alexandr Ovečkin nasměroval Washington dvěma góly v úvodní třetině k výhře 5:1 ve Vancouveru. Elitní kanonýr tím překonal rekord NHL v počtu branek na hřištích soupeřů, který držel Wayne Gretzky. Aktuálně jich má na kontě 403 a přiblížil se také druhému místu v historickém pořadí střelců. Na Gordieho Howea, který nasázel v soutěži 801 gólů, ztrácí už jen osm tref.

Skóre v Montrealu otevřel ve druhé minutě z dorážky Matt Nieto. Na začátku poslední třetiny zvýšil Hertl, který usměrnil před brankou přihrávku Kevina Labanca do sítě. Vzápětí se prosadil z úniku Logan Couture a český útočník při hře domácích bez gólmana zpečetil výhru San Jose. Hlavním strůjcem úspěchu byl Kaapo Kähkönen, který zastavil 28 střel a připsal si první nulu od března 2021.

"Chytal skvěle, působil sebevědomě. Neměl to jednoduché, pustili jsme je do několika šancí, ale podržel nás," prohlásil Hertl na adresu Kähkönena. Vyzdvihl také, že v úvodu třetí třetiny Sharks ubránili skoro minutové oslabení tří proti pěti, než přidal druhý gól. "Několik střel jsme skvěle zblokovali. Že jsme to přežili, asi rozhodlo." Hertl se posouvá produktivitou soutěže (7+16), na elitní desítku mu chybí pět bodů.

Pittsburgh vedl od páté minuty trefou Sidneyho Crosbyho, ale Carolina ve druhé třetině otočila. Nečas vyrovnal z dorážky do prázdné branky a připsal si jedenáctý zásah v sezoně. Druhou branku týmu vstřelil Andrej Svečnikov. Domácí Jake Guentzel poslal zápas gólem v čase 59:02 do prodloužení, které rozhodl Brett Pesce.

Philadelphia vstupovala do utkání se sérií deseti porážek a v oslabení tří proti pěti inkasovala už ve čtvrté minutě první gól zápasu z hole Noaha Dobsona. Flyers ale skóre rychle otočili i díky Sedlákovým asistencím. Český útočník založil v oslabení rychlý protiútok, který zakončil Travis Sanheim. Při druhé gólové akci vyhrál Sedlák vhazování pro Kevina Hayese, který v poslední minutě i pojistil výhru Flyers svou druhou brankou v zápase.

Sedlák se posunul sestavou, hrál podruhé za sebou v jedné řadě s Hayesem a stejně jako minule (1+1) si připsal dva body. "Umí vybojovat puk a snaží se nám jej předat. Užívá si to. Dobře do naší lajny zapadl," chválil Hayes českého útočníka, který na ledě strávil téměř dvacet minut.

O výhru Bostonu se zasloužil Taylor Hall, který ve druhé minutě otevřel skóre a na začátku třetí třetiny i za asistence Zachy vstřelil gól na 2:1. Uklidňující třetí branku přidal Brad Marchand po přihrávce Krejčího při power play Tampy Bay. Bruins zvítězili doma i ve třináctém utkání sezony. David Pastrňák vyšel naprázdno a jeho bodová série se zastavila na devíti zápasech (6+6).

Vladař po minulém startu přiznal, že jej frustruje, že s ním v brance Calgary prohrává. Tentokrát se český gólman dočkal podpory útoku, kanadský klub vedl už ve 13. minutě 3:0. Vladař si v sedmém startu sezony připsal druhou výhru a stal se třetí hvězdou zápasu. Předčili jej pouze Jonathan Huberdeau a Rasmus Andersson, kteří dosáhli shodné bilance 1+1.

Winnipeg doma roznesl Colorado 5:0. Blake Wheeler se blýskl hattrickem a asistencí, Connor Hellebuyck zneškodnil všech 40 střel. Záda mu kryl David Rittich, na druhé straně plnil roli náhradního gólmana Pavel Francouz.

Bláznivá přestřelka se strhla v Los Angeles, kde Seattle vyhrál 9:8 v prodloužení a šestým vítězstvím v řadě vytvořil klubový rekord. Zápas rozhodl svou druhou trefou André Burakovsky. Brankář Martin Jones i přes osm inkasovaných branek nestřídal. Čtyřmi asistencemi podpořil výhru Jonathan Eberle. Na straně poražených byl nejproduktivnější Kevin Fiala (0+4). Kings sice dali první gól zápasu, ale poté už jen dotahovali. Maximálně ale prohrávali o dvě branky (5:7 a po dvou třetinách 6:8).

Výsledky NHL:
Boston - Tampa Bay 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 2. a 43. Hall (na druhou Zacha), 60. Marchand (Krejčí) - 39. Stamkos. Střely na branku: 26:28. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Swayman, 3. H. Lindholm (všichni Boston).
Montreal - San Jose 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Branky: 43. a 58. Hertl, 2. Nieto, 44. Couture. Střely na branku: 28:24. Diváci: 21 105. Hvězdy zápasu: 1. Kähkönen, 2. Couture, 3. Vlasic (všichni San Jose).
Pittsburgh - Carolina 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 5. Crosby, 60. Guentzel - 26. Nečas, 38. A. Svečnikov, 63. Pesce. Střely na branku: 32:39. Diváci: 15 942. Hvězdy zápasu: 1. Pesce (Carolina), 2. Guentzel (Pittsburgh), 3. A. Svečnikov (Carolina).
Philadelphia - NY Islanders 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 10. a 60. Hayes (na první Sedlák), 5. Sanheim (Sedlák) - 4. Dobson. Střely na branku: 33:24. Diváci: 18 143. Hvězdy zápasu: 1. Sedlák, 2. Hart, 3. Hayes (všichni Philadelphia).
Nashville - Anaheim 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 31. Sissons, 64. Josi - 51. Terry. Střely na branku: 41:35. Diváci: 17 159. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Sissons, 3. Duchene (všichni Nashville).
Winnipeg - Colorado 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 10., 34. a 57. Wheeler, 24. Morrissey, 42. Scheifele. Střely na branku: 23:40. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Hellebuyck, 3. Morrissey (všichni Winnipeg).
Calgary - Florida 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)
Branky: 4. Dube, 10. Huberdeau, 13. Andersson, 36. B. Ritchie, 56. Toffoli, 59. Mangiapane - 30. Cousins, 37. Reinhart. Střely na branku: 23:33. Daniel Vladař odchytal celé utkání, inkasoval dva góly ze 33 střel a úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta. Diváci: 17 806. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Andersson, 3. Vladař (všichni Calgary).
Vancouver - Washington 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
Branky: 14. Höglander - 6. a 12. Ovečkin, 15. Mantha, 39. Carlson, 56. Feherváry. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18 179. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Carlson (oba Washington), 3. Höglander (Vancouver).
Los Angeles - Seattle 8:9 v prodl. (3:3, 3:5, 2:0 - 0:1)
Branky: 19. a 36. Vilardi, 1. Kopitar, 10. Arvidsson, 23. Grundström, 27. Kempe, 52. Durzi, 54. M. Anderson - 6. a 22. Beniers, 9. a 25. McCann, 40. a 63. Burakovsky, 13. Wennberg, 28. Sprong, 30. Bjorkstrand. Střely na branku: 35:30. Diváci: 13 215. Hvězdy zápasu: 1. Fiala (Los Angeles), 2. Beniers (Seattle), 3. Kopitar (Los Angeles).
3.Colorado20121768:5225
4.Minnesota21102962:6222