Plzeň - Třinec 2:1Těsné vedení Třinci nestačilo, Oceláři nakonec na body nedosáhli

10. Daňo 0 : 1
40. Schleiss 1 : 1
47. Suchý 2 : 1

Hokejisté Plzně porazili ve 23. extraligovém kole Třinec 2:1 a připsali si druhou tříbodovou výhru za sebou po třech předcházejících porážkách. Hosté se sice díky přesilovkové trefě Marka Daňa ujali v první třetině vedení, jenže domácí v samém závěru prostřední části zásluhou kapitána Jana Schleisse srovnali a ve třetí třetině zaznamenal vítězný gól útočník Filip Suchý. Oceláři přes střeleckou převahu nebodovali podruhé za poslední tři vystoupení.

Zleva Petr Kodýtek z Plzně, David Kvasnička z Plzně a Jan Schleiss z Plzně oslavují gól.

Hosté vstoupili do utkání i díky brzkému vyloučení Maláta aktivněji, ale gólman Svoboda ve druhé minutě ještě stačil střelu Růžičky z levého kruhu zlikvidovat. V 10. minutě během další početní výhody už Daňo úspěšnou tečí Jeřábkovy střely otevřel skóre. Poté se probudili také domácí, jenže krátce po skončení přesilovky Malát zblízka zakončil nad a dravému průniku Bittena odolal gólman Mazanec.

Krátce před koncem první třetiny Oceláři přečkali další oslabení a po přestávce z dobré pozice na brankovišti neskóroval Chmielewski. Indiáni se sice tlačili směrem dopředu, ale ke gólové příležitosti jim nepomohly ani dvě přesilové hry. Naopak po polovině utkání ve vlastním oslabení zahrozil střelou z úniku dvou na jednoho Roman. Domácí poté ubránili třineckou přesilovku a pouhých 36 sekund před druhou sirénou vyrovnal svižným pokusem z mezikruží Schleiss.

Po opatrném úvodu závěrečné dvacetiminutovky přihrál ve 47. minutě Holešinský před odkrytou branku Suchému a ten dokonal obrat. Hosté nedokázali vzápětí odpovědět při vyloučení Mertla a Růžička v 54. minutě svoji šanci prováhal. Indiáni aktivním pojetím nepouštěli soupeře do střeleckých pozic a Ocelářům nevyšla ani závěrečná hra bez brankáře.

23. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 40. Schleiss (Hrabík, Miroslav Svoboda), 47. F. Suchý (Holešinský) - 10. Daňo (J. Jeřábek, Marcinko). Rozhodčí: Sýkora, Šindel - Gerát, Malý. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 3629.
Plzeň: Miroslav Svoboda - Zámorský, Baránek, Kaňák, Piskáček, Kvasnička, Houdek - Hrabík, Kodýtek, Schleiss - Holešinský, Malát, F. Suchý - Rekonen, Mertl, M. Lang - Adamec, Bitten, A. Dvořák. Trenér: Kořínek.
Třinec: Mazanec - Marinčin, M. Doudera, J. Jeřábek, Čukste, Adámek, Jaroměřský, Zahradníček - M. Růžička, Marcinko, D. Voženílek - Daňo, L. Hudáček, Kurovský - Hrehorčák, M. Roman, Chmielewski - Hrňa, Haas, Buček. Trenér: Moták.