Atlético - Espaňol 1:1Atlético Madrid remizovalo s oslabeným soupeřem

Fotbalisté Atlética Madrid remizovali ve 13. kole španělské ligy s Espaňolem Barcelona 1:1, bod jim v závěru zachránil portugalský útočník Joao Félix. Tým z hlavního města vyhrál pouze jedno z posledních šesti soutěžních utkání a je v neúplné tabulce na třetím místě. Betis remizoval s městským rivalem Sevillou 1:1, v utkání padly tři červené karty.

Střelec Atlétika Álvaro Morata před brankářem Espanyolu Benjaminem Lecomtem.

Hosté přitom hráli již od 29. minuty o deseti, poté co Cabrera fauloval unikajícího Moratu a za zmaření jasné brankové příležitosti dostal červenou kartu. Atléticu se však nepodařilo početní výhodu v první hodině hry využít a do vedení šel tým z Barcelony. Nejlepší střelec Espaňolu Joselu vrátil přetažený centr hlavou na druhou tyč, kde se nacházel Darder, jenž z voleje zakončil přesně.

Atlético vyrovnalo zápas v 78. minutě díky střídajícím hráčům. Lemar vyslal za obranu přihrávku, kterou si zpracoval hrudí Félix a z úhlu razantní střelou propálil Lecomteho na bližší tyči. Závěrečný tlak domácích brankou neskončil.

Velkou šanci na otevření skóre měli fotbalisté Betisu již v 8. minutě utkání, kdy po standardní situaci trefili dvakrát brankovou konstrukci. Ve 38. minutě dostal první červenou kartu zápasu Montiel za nebezpečný skluz. O čtyři minuty později přišel na hřiště střídající Navas a během první minuty si vstřelil vlastní branku. V nastavení prvního poločasu se síly na hřišti vyrovnaly. Fékir byl faulován a poté z frustrace strčil do obličeje hráče Sevilly, za což dostal červenou kartu.

V úvodu druhé půle byl vyloučen Inglesias za hrubý faul a Betis dohrával v devíti. V posledních deseti minutách byl nejvýraznějším mužem na hřišti srbský záložník Gudelj, který nejprve tvrdou ranou z dálky vyrovnal. V 90. minutě se ještě odhodlal ke střele zpoza vápna, ale jeho pokus skončil na břevně. V poslední minutě utkání se Gudelj dostal k ještě jedné velké šanci, Bravo však jeho pokus skvěle zneškodnil.