Barcelona - Almería 2:0Barcelona při Piquého rozlučce porazila Almeríu a posunula se do čela La Ligy

Fotbalisté Barcelony při rozlučce Gerarda Piquého s kariérou porazili 2:0 Almeríu a minimálně dočasně se posunuli na první místo španělské ligy. Tabulku vedou o dva body před Realem Madrid, který má však zápas k dobru.

Barcelonský Gerard Piqué se loučí s kariérou.

Barcelona sice měla od začátku převahu, ale prosadila se až po přestávce. V prvním poločase mohl domácí poslat do vedení nejlepší střelec La Ligy Robert Lewandowski, ale z penalty neuspěl.

Katalánský celek se dočkal po třech minutách druhého poločasu, kdy se prosadil Dembélé. Druhou branku po hodině hry přidal De Jong a definitivně zajistil Piquému vítěznou rozlučku s kariérou.

Pětatřicetiletý stoper během 14 let v Barceloně s klubem získal mimo jiné osm titulů a třikrát s ním vyhrál Ligu mistrů. Za Španělsko si připsal 102 startů a vyhrál s ním mistrovství Evropy i světa.

Barcelona vyhrála i třetí ligový zápas po porážce v El Clásicu s Realem a rivala v tabulce o dva body přeskočila. Obhájci titulu ale k zápasu 13. kola nastoupí až v pondělí proti Vallecanu.