Girona - Bilbao 2:1Fotbalisté Bilbaa nevyužili šanci na třetí místo tabulky

Fotbalisté Bilbaa nevyužili v předehrávce 13. kola šanci na posun na třetí místo tabulky španělské ligy. Athletic podlehl 1:2 na hřišti Girony, která z předchozích sedmi zápasů získala jen tři body za remízy.

Všechny branky padly v průběhu jedenácti minut v závěrečné fázi zápasu. Španělského reprezentačního gólmana Unaie Simóna v brance Bilbaa překonal v 68. minutě hlavou David López a o osm minut později zvýšil po brejku Iván Martín, jenž hrál první zápas po čtyřměsíční zdravotní pauze. Favorizovaný Athletic v 79. minutě díky prudké střele Gorky Guruzety snížil, na body však nedosáhl.

Bilbao tak zůstalo v tabulce šesté. Girona, jež v předchozím kole uhrála remízu na hřišti Realu Madrid, poskočila ze sedmnáctého místa na dvanácté tři body nad hranici sestupu.