RFS Riga - Fiorentina 0:3Barák pomohl Fiorentině gólem a asistencí

Český reprezentant Antonín Barák pomohl fotbalistům Fiorentiny gólem a asistencí ke čtvrteční výhře 3:0 na hřišti rižského celku RFS v závěrečném 6. kole základní části Evropské konferenční ligy. Italský celek přesto skončil ve skupině A druhý, protože Basaksehir Istanbul zdolal skotské Hearts 3:1. Kluž porazila Ballkani 1:0 a postoupila ze skupiny G do vyřazovací fáze na úkor pražské Slavie, která navíc pouze remizovala doma se Sivassporem 1:1. West Ham vyhrál na hřišti FCSB 3:0 a ve skupině zvítězil i v šestém zápase.

Antonín Barák z Fiorentiny se raduje z gólu v Rize.

V duelu RFS s Fiorentinou už ve třetí minutě nahradil v domácím týmu český záložník Petr Mareš zraněného Dubru. O chvíli později se hlavičkou prosadil Barák. V závěru úvodního dějství domácí útočník Ilič po Marešově centru trefil jen břevno a místo toho se těsně před přestávkou dvakrát prosadili hosté. Barák prodloužil Venutiho roh před branku, odkud zakončil Cabral. V nastavení se parádní dalekonosnou ranou do "šibenice" prosadil Saponara. RFS ani na šestý pokus v hlavní fázi Konferenční ligy nezvítězil.

Kluž nastoupila proti kosovskému Ballkami s vědomím, že díky dvěma výhrám nad Slavií jí triumf zajistí postup bez ohledu na výsledek souběžně hraného zápasu Pražanů s prvním Sivassporem. Vítězství rumunského celku zařídil v 17. minutě Boateng. Vedení mohl navýšit po půlhodině hry Deac, jenže penaltu neproměnil. Kluž obsadila druhé místo a na jaře si zahraje úvodní vyřazovací kolo.

Za West Ham se na stadionu bukurešťského celku dvakrát trefil Fornals, vlastní gól si dal Dawa. "Kladiváři" udrželi ve skupině stoprocentní bilanci. Záložník Tomáš Souček nebyl ani na lavičce.

Z druhého místa v "déčku" jde dál Anderlecht. Bruselské mužstvo v přímém souboji o postup zvítězilo v Silkeborgu 2:0.

Ze skupiny D, v níž účinkovalo Slovácko, si jarní zápasy zajistily Nice a Partizan Bělehrad. Oběma stačila remíza. Nice hrálo v Kolíně nad Rýnem 2:2, přestože díky dvěma gólům v závěru úvodního poločasu vedlo 2:0. Domácí po nástupu do druhé půle srovnali, jenže kýžený vítězný a zároveň postupový gól už nevstřelili. Partizan remizoval se Slováckem 1:1.

Lech Poznaň porazil jistého vítěze skupiny C Villarreal 3:0 a postoupil ze druhé pozice. Třetí Beer Ševě tak nestačila ani výhra 4:0 nad vídeňskou Austrií.

Skupinu H ovládl díky vítězství 2:1 na hřišti Žalgirisu Vilnius úřadující slovenský mistr Slovan Bratislava. Obě jeho branky vstřelil v úvodních 23 minutách Srb Čavrič. Druhou příčku kvůli horší bilanci ze vzájemných zápasů se Slovanem obsadila Basilej, která v Jerevanu porazila tamní Pjunik rovněž 2:1.

Alkmaar v přímém souboji o vítězství ve skupině E porazil Dnipro-1 2:1. V závěru utkání rozhodl o triumfu nizozemského celku domácí útočník Pavlidis.

Gent rozstřílel Molde 4:0 a na jeho úkor skončil ve skupině F druhý. Suverénní Djurgaarden udržel neporazitelnost a v šestém utkání hlavní fáze si připsal páté vítězství. Irský Shamrock Rovers doma zdolal 1:0.

Losování úvodního vyřazovacího kola Konferenční ligy je na programu v pondělí.