Barcelona - Bayern 0:3Deprimovaná Barcelona schytala nářez, Hložkův Leverkusen přišel o šanci na postup

Reprezentační útočník Adam Hložek v 5. kole skupinové fáze fotbalové Ligy mistrů přispěl asistencí k remíze Leverkusenu 2:2 na hřišti Atlétika Madrid. Oba týmy po dnešku přišly o šanci na play off. Druhým postupujícím ze skupiny B se stalo Porto, které deklasovalo 4:0 lídra tabulky Bruggy a připravilo mu první prohru. Ve vyřazovací fázi je i Liverpool, který uspěl 3:0 na půdě Ajaxu Amsterodam. Stále stoprocentní Bayern Mnichov vyhrál 3:0 v Barceloně a zajistil si první místo v "plzeňské" skupině C.

Robert Lewandowski v zápase proti Bayernu

Hložek nastoupil podruhé za sebou v základní sestavě a stejně jako v sobotním ligovém duelu s Wolfsburgem připravil nezištnou přihrávkou úvodní trefu zápasu Diabymu. Na Carrascovo vyrovnání rychle odpověděl Hudson-Odoi, po přestávce ale znovu srovnal střídající De Paul.

Utkání vygradovalo v deváté minutě nastavení, kdy brankář Hradecky chytil penaltu Carrascovi a udržel šance Leverkusenu alespoň na postup do Evropské ligy. Následná Saúlova dorážka hlavou navíc skončila na břevně.

Hložek odehrál 89 minut, než ho vystřídal Fosu-Mensah. Na lavičce zůstal jejich spoluhráč Patrik Schick, jenž kvůli zranění nebyl v posledním ligovém zápase ani v nominaci. Bayer ztrácí před posledním kolem na Atlético jeden bod, má ale lepší bilanci vzájemných utkání.

Adam Hložek (vpravo) a Antoine Griezmann v akci.

Brankář Brugg Mignolet inkasoval v Lize mistrů po 393 minutách hry, v první půli ho pokořil útočník Porta Taremi. Po změně stran se blýskl na druhé straně Costa, který zlikvidoval v milionářské soutěži třetí penaltu po sobě. Portugalský brankář navíc uspěl jak proti Vanakenovi, tak vzápětí proti Langovi, který se po přestupku bránících hráčů ujal opakované penalty.

Debakl dovršili postupně Evanilson, Eustáquio a znovu Taremi, jenž navázal na dvougólové představení z minulého duelu v Leverkusenu. Porto oplatilo Bruggám domácí porážku 0:4 ze září.

Barcelona bez šance

Barcelona po podvečerní porážce Plzně 0:4 s Interem Milánem už nemohla nic změnit na třetí příčce ve skupině a podruhé za sebou nepostoupila do play off, což se jí stalo naposledy v letech 1997 a 1998.

Navíc se rozloučila se soutěží premiérovou domácí porážkou. Bavorský velkoklub vedl už po poločase zásluhou Maného a Choupo-Motinga. V závěru přidal třetí trefu Pavard.

Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují z branky

Oba postupující už zná i skupina A. Liverpoolu pomohl k jasnému vítězství gólem kanonýr Salah, jenž se šestým zásahem dotáhl do čela tabulky střelců vedle Mbappého z PSG.

Neapol udržela i po pátém kole stoprocentní bodový zisk domácím triumfem 3:0 nad Rangers. Dvakrát se trefil útočník Giovanni Simeone a jako druhý Argentinec dal ve svých čtyřech úvodních zápasech Ligy mistrů čtyři góly. Tím prvním byl jeho otec Diego, nynější kouč Atlética.

Ve vyrovnané skupině D stále mohou postoupit všechny čtyři celky. Vedení udržel Tottenham domácí remízou 1:1 se Sportingem Lisabon, který je o skóre druhý před Frankfurtem. Německý celek zdolal na svém stadionu 2:1 Marseille.

Liga mistrů - 5. kolo:
Skupina A:
Neapol - FC Rangers 3:0 (2:0)
Branky: 11. a 16. Simeone, 80. Östigard. Rozhodčí: Meler (Tur.).
Ajax Amsterodam - Liverpool 0:3 (0:1)
Branka: 42. Salah, 49. Núňez, 52. Elliot. Rozhodčí: Rozhodčí: Sánchez (Šp.).
1.Neapol550020:415
2.Liverpool540115:612
3.Ajax Amsterodam51048:153
4.Rangers50051:190
Skupina B:
FC Bruggy - FC Porto 0:4 (0:1)
Branky: 33. a 70. Taremi, 57. Evanilson, 60. Eustáquio. Rozhodčí: Oliver (Angl.).
Atlético Madrid - Bayer Leverkusen 2:2 (1:2)
Branky: 22. Carrasco, 50. De Paul - 9. Diaby, 29. Hudson-Odoi. Rozhodčí: Rozhodčí: Turpin (Fr.).
1.Bruggy53117:410
2.FC Porto530210:69
3.Atlético Madrid51224:75
4.Leverkusen51134:84
Skupina C:
Inter Milán - Viktoria Plzeň 4:0 (2:0)
Branky: 42. a 66. Džeko, 35. Mchitarjan, 87. Lukaku. Rozhodčí: Ekberg (Švéd.).
FC Barcelona - Bayern Mnichov 0:3 (0:2)
Branky: 10. Mané, 31. Choupo-Moting, 90.+5 Pavard. Rozhodčí: Rozhodčí: Taylor (Ang.).