Udinese - FC Turín 1:2Chybující Zima daroval soupeři gól, ale nakonec slaví s Turínem výhru

Navzdory hrubé chybě obránce Davida Zimy zvítězili fotbalisté FC Turín v 11. kole italské ligy 2:1 na hřišti Udine. Jednadvacetiletý český reprezentant nastoupil poprvé v tomto ročníku Serie A v základní sestavě a po jeho velké chybě domácí v 26. minutě vyrovnali na 1:1.

David Zima v dresu Turína.

Lídr soutěže Neapol zvítězila 1:0 na hřišti pátého AS Řím a vyhrála jedenáctý soutěžní duel v řadě. V souboji o třetí místo Lazio Řím porazilo 2:0 Atalantu Bergamo.

Zima poslal po rozehrávce brankáře Milinkoviče-Saviče naslepo míč do strany, kde se ho zmocnil nabíhající Udogie a po jeho přihrávce skóroval Deulofeu.

Zima, který v úterý pomohl gólem k pohárovému vítězství 4:0 nad Cittadellou, si nakonec mohl oddechnout. V 69. minutě rozhodl Pellegri tvrdou ranou z úhlu.

FC Turín naplno bodoval po pěti utkáních a posunul se na deváté místo. Udine prohrálo v lize po devíti zápasech.

V posledních šesti soutěžních zápasech Neapole vždy skórovaly oba celky, tentokrát ale rozhodla jediná trefa Osimhena z 81. minuty. Nigerijský útočník se po návratu po zranění prosadil i ve třetím utkání. Neapol má na druhý AC Milán tříbodový náskok.

Lazio utnulo dlouhou sérii Bergama, které stejně jako Neapol v prvních deseti zápasech soutěže neprohrálo. Trefili se Zaccagnii a Felipe Anderson. Atalanta dohrávala zápas bez vyloučeného Muriela.

Celek z hlavního města udržel pošesté v řadě čisté konto a na historické klubové maximum mu schází pouze jeden zápas.

Boloňa doma porazila Lecce 2:0. Z penalty se trefil Arnautovic, který se sedmi zásahy vede tabulku střelců.