Liverpool - West Ham 1:0West Ham se Součkem v Liverpoolu zahodil penaltu a prohrál

Fotbalisté West Hamu ve 12. kole anglické ligy prohráli v Liverpoolu 0:1 i vinou neproměněné penalty. Za hosty z českých reprezentantů nastoupil záložník Tomáš Souček, obránce Vladimír Coufal zůstal na lavičce. Chelsea remizovala na hřišti Brentfordu 0:0. Manchester United doma porazil třetí Tottenham 2:0 a posunul se na páté místo neúplné tabulky.

Liverpoolský fotbalista Mohamed Salah (uprostřed) se prodírá přes bránící hráče West Hamu Thilo Kehrera a Tomáše Součka (vpravo),

Liverpool, který v neděli nečekaně porazil mistrovský Manchester City 1:0, začal dobře i proti West Hamu. Ve 22. minutě otevřel skóre Núňez hlavou. Uruguayský útočník se dočkal premiérové branky na stadionu Anfield a o chvíli později trefil tyč. Hosté mohli těsně před pauzou vyrovnat z pokutového kopu, ale brankář Alisson vychytal Bowena. „Reds“ jsou na sedmé pozici, West Hamu patří 13. příčka.

Chelsea v souboji s Brentfordem několikrát podržel gólman Arrizabalaga, jenž navázal na výborný výkon při minulé výhře 2:0 nad Aston Villou. Londýnský tým udržel neporazitelnost pod trenérem Potterem, ale v Premier League ztratil po sérii čtyř výher. V tabulce jsou „Blues“ čtvrtí.

Liverpoolský brankář Alisson chytá míč vedle Tomáše Součka z West Hamu.

United v prvním poločase na Old Trafford vyprodukovali 18 střel, ale odpor Tottenhamu zlomili až po přestávce. Ve 47. minutě otevřel skóre Fred a druhý gól „Rudých ďáblů“ přidal další záložník Fernandes.