Everton - Manchester Utd. 1:2Cristiano Ronaldo zařídil 700. klubovým gólem výhru United, Arsenal vyhrál šlágr

Cristiano Ronaldo rozhodl svým 700. gólem v klubovém fotbale o vítězství Manchesteru United 2:1 na hřišti Evertonu v 10. kole anglické ligy. Jeho tým uspěl týden po debaklu 3:6 v manchesterském derby. Arsenalu porazil Liverpool 3:2 a dále vede tabulku. Dva góly vítězů dal Bukayo Saka.

Cristiano Ronaldo rozhodl ligové utkání Manchesteru United s Evertonem.

Everton šel do vedení v páté minutě zásluhou Iwobiho. Hráči Manchesteru United však ještě do přestávky vývoj utkání otočili po trefách letní posily Antonyho a Ronalda, který se na hřiště dostal v 29. minutě, když nahradil zraněného Martiala. Sedmatřicetiletý Ronaldo další nejvíce gólů v dresu Realu Madrid - 450. Pět branek vstřelil na začátku kariéry za Sporting Lisabon, 101 gólů dal za Juventus a 144 za Manchester United, kde působí již podruhé.

V druhém poločase byla první střela mezi tři tyče k vidění až v 81. minutě a skončila za zády brankáře Pickforda. Rashfordova trefa ale nakonec neplatila, videorozhodčí před jejím dosažením odhalil ruku. Manchester United je s 15 body na pátém místě, Evertonu s deseti body patří 12. pozice.

V souboji o míč Anthony Gordon (vlevo) z Evertonu a Bruno Fernandes z Manchesteru United.

Arsenal otevřel skóre už po 57 vteřinách hry, po Ödegaardově přihrávce skrz obranu se prosadil Martinelli. Hosté z Liverpoolu vyrovnali v 34. minutě po gólu letní posily Núňeze. Uruguayský reprezentant se v lize trefil teprve podruhé a poprvé od prvního kola, které se hrálo 6. srpna. Tehdy se prosadil na hřišti Fulhamu. Ještě do přestávky stihl Arsenalu vrátit vedení Saka.

V tvrdém souboji o míč se sešli Gabriel Jesus z Arsenalu a hráči Liverpoolu Virgil van Dijk a brankář Alisson.

Osm minut po začátku druhého poločasu Reds vyrovnali podruhé, tentokrát přičiněním Firmina. V 75. minutě rozhodčí Oliver nařídil pokutový kop pro Arsenal po faulu Brazilce Thiaga na krajana Jesuse. Saka se nemýlil a svým druhým gólem utkání rozhodl. Anglický reprezentant se ve věku 21 let a 34 dní stal druhým nejmladším hráčem v historii Arsenalu, kterému se podařilo nastřílet 20 ligových branek. Nejmladším je Nicolas Anelka, ten to stihl věku 20 let a 41 dní.

Arsenal zvítězil potřetí v řadě a je stále první s 24 body. Liverpool se naopak v lize trápí, potřetí za sebou nezvítězil a s deseti body je desátý.

Fotbalisté West Hamu zvítězili po obratu doma nad Fulhamem 3:1 a poprvé v sezoně zvítězili dvakrát po sobě. Tomáš Souček odehrál celé utkání, Vladimír Coufal zůstal v roli náhradníka.

Brankář West Hamu Lukasz Fabiaňski zasahuje v utkání proti Fulhamu.

Hosté z Fulhamu šli do vedení už po pěti minutách hry, když se prosadil Pereira. Stejný hráč o necelou půl hodinu později zavinil pokutový kop, ze kterého srovnal Bowen. V 62. minutě strhl vedení na stranu Kladivářů dokonalým lobem Scamacca. Obránci Fulhamu se po jeho trefě domáhali odpískání ofsajdu a brankář Leno zároveň reklamoval střelcovu ruku, ale dvojitá kontrola videorozhodčího neodhalila žádný přestupek proti pravidlům. V první minutě nastavení pojistil výhru West Hamu v malém londýnském derby Antonio.

West Ham se vyhoupl na 13. místo s deseti body. Fulham má o bod víc a je devátý.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo:
Crystal Palace - Leeds 2:1 (24. Edouard, 76. Eze - 10. Struijk)
West Ham United - Fulham 3:1 (29. Bowen z pen., 62. Scamacca, 90.+1 Antonio - 5. Pereira)
Arsenal - Liverpool 3:2 (45.+5 a 76. z pen. Saka, 1. Martinelli - 34. Núněz, 53. Firmino)
Everton - Manchester United 1:2 (5. Iwobi - 15. Antony, 44. Ronaldo).