Nikósie - Manchester Utd. 2:3Ronaldo selhal, Manchester ale Omonii s kapitánem Lecjaksem udolal

Fotbalisté Manchesteru United ve třetím kole skupinové fáze Evropské ligy zvítězili ve čtvrtek 3:2 na hřišti Omonie Nikósie. Domácí, kteří ovládli první poločas 1:0, vedl jako kapitán český obránce Jan Lecjaks. Arsenal v Londýně porazil Bodö/Glimt 3:0 a v soutěži je dál stoprocentní.

Zoufalé gesto Cristiana Ronalda po promarněné šanci při utkání s Omonií Nikósie.

Omonii v prvním poločase podržel brankář Fabiano, jenž vychytal Ronalda či Antonyho a také mu pomohlo břevno po Fernandesově střele. Domácím poté ve 34. minutě zařídil překvapivé vedení Ansárífárd. United, kteří v neděli utrpěli porážku 3:6 se City v manchesterském derby, ale po změně stran skóre otočili. Dva góly dal Rashford a jeden další střídající hráč Martial. Za tým z Nikósie v závěru už pouze snížil Panayiotu.

Hvězdný Ronaldo si připsal asistenci, ale ve stoprocentní šanci před prázdnou brankou trefil jen tyčku. Sedmatřicetiletý portugalský kanonýr tak dál čeká na svůj jubilejní 700. gól v klubové kariéře. V tomto ročníku se za United dosud prosadil pouze jednou z penalty.

Jan Lecjaks s kapitánskou páskou oslavuje jeden ze dvou vstřelených gólů Omonie v duelu s Manchesterem United.

"Rudí ďáblové" jsou ve skupině E druzí s šesti body. O tři více má San Sebastian, který zvítězil na půdě Šeriffu Tiraspol 2:0 po trefách Silvy a Elustonda z druhé půle. Omonia Nikósie zůstává bez bodu.

Jan Lecjaks z Omonie (vlevo) bojuje o míč s Anthonym Martialem z Manchesteru United.

Arsenal si vytvořil dvoubrankový náskok mezi 23. a 28. minutou, kdy skórovali Nketiah s Holdingem. Několik dalších domácích příležitostí zlikvidoval Chajkin. Brankář Bodö/Glimt potřetí inkasoval až v 85. minutě po střele Viery.

Vedoucí mužstvo anglické Premier League má k dobru utkání s PSV Eindhoven. To se v září neodehrálo kvůli nedostatečným policejním kapacitám po úmrtí britské královny Alžběty II. Duel se uskuteční 20. října. PSV dnes jasně zvítězil v Curychu 5:1.

Bývalý sparťan Guélor Kanga pomohl Crvené zvezdě dvěma góly k výhře 4:1 nad Ferencvárosem Budapešť. Gabonský záložník se v Bělehradě jednou trefil z penalty a podruhé dalekonosnou ranou do horního růžku.

Eddie Nketiah z Arsenalu (vpředu) se snaží udržet balon Gautem Hobergem Vettim z Bodö.

Branku ze hry a z pokutového kopu si připsal také kapitán Monaka Ben Yedder, jehož mužstvo v dalším utkání skupiny H doma porazilo oslabený Trabzonspor 3:1. Hosté hráli už od 12. minuty bez vyloučeného Maxiho Gómeze. Ferencváros a Monako získaly šest bodů, Trabzonspor a CZ Bělehrad mají tři body.

AS Řím ztratil vedení nad Betisem Sevilla a prohrál 1:2. Španělský tým je na prvním místě s devíti body, tým trenéra Mourinha získal tři body. Domácím zařídil náskok Dybala z penalty, ale Rodríguez ještě před pauzou odpověděl a Luiz Henrique v 88. minutě zápas rozhodl. V nastavení ještě dostal červenou kartu římský Zaniolo.

Malmö s obráncem Matějem Chalušem na lavičce doma podlehlo Unionu Berlín 0:1. Lídři německé ligy těsně před pauzou přišli o vyloučeného Schäfera, přesto jeho spoluhráč Becker v 68. minutě vstřelil vítězný gól. Předtím byl duel přerušen kvůli pyrotechnice vhazované ze sektoru hostů. Union ve skupině D poprvé bodoval, Malmö i potřetí prohrálo. Čtyřiadvacetiletý Chaluš za švédský tým, kam přestoupil v únoru z Liberce, zatím v evropských pohárech neodehrál ani minutu.

Olympiakos bez zraněného brankáře Tomáše Vaclíka v Pireu podlehl Karabachu 0:3 a ve skupině G i potřetí prohrál. Tabulku s devíti body vede Freiburg, který zdolal Nantes 2:0.

Evropská liga - 3. kola skupin
Skupina A:
FC Curych - PSV Eindhoven 1:5 (0:4)
Branky: 87. Okita - 10. a 15. Vertessen, 21. a 55. Gakpo, 35. Simons.
Arsenal - Bodö/Glimt 3:0 (2:0)
Branky: 23. Nketiah, 28. Holding, 85. Vieira.
Skupina B:
Rennes - Dynamo Kyjev 2:1 (1:1)
Branky: 23. Terrier, 89. D. Doué - 33 Cygankov.
Fenerbahce - AEK Larnaka 2:0 (1:0)
Branky: 26. Batshuayi, 80. vlastní Mamas.
Skupina C:
HJK Helsinky - Ludogorec Razgrad 1:1 (0:1)
Branky: 55. P. Hetemaj - 10. Tissera.
AS Řím - Betis Sevilla 1:2 (1:1)
Branky: 34. Dybala z pen - 40. Rodríguez, 88. Luiz Henrique. ČK: 90.+3 Zaniolo (Řím).
Skupina D:
Malmö - Union Berlín 0:1 (0:0)
Branka: 68. Becker. ČK: 45.+1 Schäfer (Union).
Braga - Saint-Gilloise 1:2 (0:0)
Branky: 47. Ruiz - 86. a 90.+4 Nilsson.
Skupina E:
Šeriff Tiraspol - San Sebastian 0:2 (0:0)
Branky: 53. David Silva, 62. Elustondo. ČK: 61. Kyabou (Šeriff).
Omonia Nikósie - Manchester United 2:3 (1:0)
Branky: 34. Ansárífárd, 85. Panagiotu - 53. a 84. Rashford, 63. Martial.
Skupina F:
Sturm Štýrský Hradec - Lazio Řím 0:0
ČK: 82. Gazibegovič (Sturm).
Midtjylland - Feyenoord Rotterdam 2:2 (0:2)
Branky: 54. Isaksen, 85. Juninho - 23. Szymaňski, 45. Kökcu z pen.
Skupina G:
Olympiakos Pireus - Karabach 0:3 (0:0)
Branky: 68. Owusu, 82. Vešovič, 86. Šejdajev.
Freiburg - Nantes 2:0 (0:0)
Branka: 48. Kyereh, 72. Grifo.
Skupina H:
Crvena zvezda Bělehrad - Ferencváros Budapešť 4:1 (2:0)
Branky: 27. z pen. a 52. Kanga, 35. S. Mitrovič, 51. Katai - 71. Zachariassen.
Monako - Trabzonspor 3:1 (2:0)
Branky: 14. a 45.+2 z pen. Ben Yedder, 55. Disasi - 72. Bakasetas. ČK: 12. Maxi Gómez (Trabzonspor).