Slavia - Ballkani 3:2Bláznivý zápas v Edenu, sešívaní slaví v Konferenční lize první výhru

23. Krasniqi 0 : 1
26. Frasheri (vlastní) 1 : 1
29. Korenica 1 : 2
34. Olayinka 2 : 2
41. Masopust 3 : 2

Byl to docela blázinec. Fotbalisté Slavie v živelné partii přetlačili kosovské Ballkani ve druhém zápase základní skupiny Konferenční ligy 3:2. Sešívaní se nadřeli, ale vydolovali první výhru ve skupině a mají v ní čtyři body stejně jako Sivasspor, který vyhrál v Kluži.

Byla to divočina, říká David Jurásek. Doma budu říkat, že ten gól jsem dal jáVideo: Sport.cz

Trenér sešívaných Jindřich Trpišovský jistě viděl plno chyb a další asi ještě objeví, především v defenzivním chování svého mužstva, které místy působilo docela laxně. Na druhou stranu ho může těšit útočná chuť, zajímavé akce, góly i odolnost a rychlé reakce za nepříznivého stavu.

Co předvedlo neznámé Ballkani? Ofenzivní potenciál, odhodlání. Kosovský šampion byl zároveň zranitelný v defenzivě, pod tlakem chyboval.

Statistika utkání Konferenční ligy Slavia - Ballkani.

Slavia zdánlivě kontrolovala hru, jenže působila až moc suverénně a jako první inkasovala. Ve 23. minutě se za obranu domácích dostal Armend Thaci a naservíroval míč úplně volnému Ermalu Krasniqimu, pro kterého už nebyl problém překonat brankáře Aleše Mandouse.

Červenobílé tenhle moment probral a za tři minuty vyrovnali. David Jurásek se prosmýkl u brankové čáry a z těžkého úhlu procpal balon za Stiviho Frasheriho.

Rozjezd českého vicemistra ale zbrzdila další chyba. Christ Tiéhi za další tři minuty lacině přišel o míč ve středu hřiště a v kritickém prostoru. Kosovský celek nemilosrdně trestal, přečíslení sehrál perfektně, gól dal Meriton Korenica.

Psychicky náročnější zápas, přiznává Jindřich Trpišovský. Nasměruje domácí výhra Slavii opět k postupu?Video: Sport.cz

I po této ráně byla odpověď sešívaných rychlá, Lukáš Masopust přihrál v 34. minutě Peteru Olayinkovi, který se parádně trefil do horního růžku. Připsal si už třináctou branku v evropských pohárech za Slavii a definitivně předčil Tomáše Doška s dvanácti zásahy.

V 41. minutě narýsoval pěknou přihrávku Ivan Schranz, Olayinka přiťukl jedním dotekem balon Masopustovi, jenž zblízka Frasheriho propálil. Slavia vedení už nepustila, ve druhém poločase nespoutaný duel pokračoval, byť už ne tak zběsile.

Bezejmenný soupeř, ale téměř vyprodaný Eden. Na zápas mezi Slavií a BallkaniVideo: Sport.cz

Trpišovského celek měl převahu, ale branku i přes některé dobré příležitosti už nevstřelil. Výpady soupeře už dokázal eliminovat.

Nepříjemností bylo odstoupení Schranze, jehož nechtěně po faulu trefil kolenem do hlavy Egzon Sinani. Dojem hostí pokazil nesmyslným skluzem proti Davidu Douděrovi šest minut před koncem Astrit Thaqi, za který byl vyloučen.

Utkání 2. kola skupiny G fotbalové Evropské konferenční ligy:
Slavia Praha - FC Ballkani 3:2 (3:2)
Branky: 26. vlastní Frasheri, 34. Olayinka, 41. Masopust - 23. Krasniqi, 29. Korenica. Rozhodčí: Delajod - Finjean, Jeanne (všichni Fr.). ŽK: Tiéhi, Traoré, Schranz - Sinani. ČK: 84. Thaqi (Ballkani). Diváci: 18.156.
Slavia: Mandous - Douděra, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek (89. Ewerton) - Tiéhi, Provod (46. Traoré) - Masopust (46. Usor), Lingr (66. Tecl), Schranz (80. Oscar) - Olayinka. Trenér: Trpišovský.
Ballkani: Frasheri - Thaci, Sinani (86. Potoku), Jashanica, Thaqi - Korenica (77. Lucas), Dellova, Emerllahu - Gripshi, Rrahmani (67. Bekteshi), Krasniqi (77. Berisha). Trenér: Daja.