Tampa Bay - NY Rangers 3:2Stav série 1:2Skvělý Palát! Český útočník rozhodl o výhře Tampy Bay

Český útočník Ondřej Palát gólem v poslední minutě dokonal obrat hokejistů Tampy Bay z 0:2 na 3:2 a ve finále Východní konference play off NHL proti New York Rangers přispěl k první výhře obhájců Stanley Cupu. Třemi body za gól a dvě asistence se blýskl útočník Nikita Kučerov.

Český útočník Ondřej Palát z Tampy Bay tečuje kotouč v utkání třetího finále Východní konference NHL proti New Yorku.

Série se po dvou zápasech v New Yorku přesunula za stavu 2:0 pro Rangers na Floridu. Diváci v Tampě čekali na první branku až do 28. minuty, kdy otevřel skóre hostující Mika Zibanejad. Hned o dvě minuty později využil druhou přesilovku v zápase Chris Kreider a Rangers vedli 2:0.

Švédský i americký útočník vstřelili desátý gól v tomto play off a společně s Nathanem MacKinnonem z Colorada se dělí o druhou pozici mezi střelci. Pro Kreidera to byl již 34. gól ve vyřazovacích bojích v kariéře, čímž vyrovnal Roda Gilberta v čele klubových tabulek.

Domácí snížili těsně po polovině zápasu, kdy se rovněž v početní výhodě prosadil Kučerov. Vyrovnávací trefu vstřelil v úvodu třetí části Steven Stamkos a obrat dovršil svým šestým gólem v tomto play off Palát. Český útočník po Kučerovově přistrčení našel skulinu na přední tyči branky Igora Šesťorkina a jako jediný se prosadil při hře pět na pět.

Rodák z Frýdku-Místku, jehož novináři zvolili první hvězdou zápasu, vstřelil jako první hráč v historii Lightning desátý vítězný gól ve vyřazovacích bojích. Z aktivních hráčů je lepší pouze čtveřice Joe Pavelski (14), Jevgenij Malkin (13), Jonathan Toews (11) a Patrick Kane (11).

"Všichni jsme chtěli zlepšit a hlavně zrychlit naši hru. Za stavu 0:2 na zápasy jsme se přesunuli do domácího prostředí a chtěli jsme odvést to nejlepší. Myslím, že dnes můžeme být spokojeni," řekl Kučerov, jenž odehrál dvacátý tříbodový zápas v play off a na páté příčce historických tabulek vyrovnal Jaromíra Jágra.

Souboj o kotouč mezi hokejistou New Yorku Ryanem Lindgrenem a centrem Tampy Bay Stevenem Stamkosem.

Newyorskému celku ke třetí výhře v sérii nestačilo ani 48 zásahů brankáře Šesťorkina. Po třech zápasech je tak jasné, že se série vrátí do Madison Square Garden. "Dnes jsme zvítězili, ale je to jen jedna výhra. Musíme stále bojovat a pokračovat v naší hře, bude to dlouhá série," uvedl Patrick Maroon.

Newyorskému celku ke třetí výhře v sérii nestačilo ani 48 zásahů brankáře Šesťorkina. Po třech zápasech je tak jasné, že se série vrátí do Madison Square Garden. Čtvrté utkání se bude hrát v noci na středu.

Hokejista Corey Perry z Tampy Bay během finále Východní konference NHL proti New Yorku Rangers.

Finále Východní konference play off NHL - 3. zápas:
Tampa Bay - New York Rangers 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky: 31. Kučerov, 42. Stamkos, 60. Palát - 28. Zibanejad, 30. Kreider. Střely na branku: 51:30. Hvězdy zápasu: 1. Palát, 2. Vasilevskij, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay). Stav série 1:2.