Fiorentina - Juventus 2:0Juventus zakončil sezonu prohrou

Fotbalisté turínského Juventusu zakončili sezonu italské ligy porážkou 0:2 na hřišti Fiorentiny. Verona bez zraněného českého reprezentanta Antonína Baráka remizovala v Římě s Laziem 3:3.

Riccardo Saponara (vlevo) z Fiorentiny a Marley Ake z Juventusu.

Fiorentina skórovala v utkání 38. kola v nastavení obou poločasů. Nejprve se trefil Duncan a v samém závěru z penalty González. "Fialky" si díky konečnému sedmému místu zajistily start v kvalifikaci Evropské konferenční ligy. Čtvrtý Juventus, jehož čeká v příští sezoně Liga mistrů, nevyhrál v lize potřetí za sebou.

Verona vedla na římském Olympijském stadionu po 14 minutách 2:0, ale Lazio do konce první půle srovnalo a v 62. minutě Pedro dokonal obrat. Bod zachránil Hellasu Hongla.

Bergamo podlehlo doma Empoli 0:1 a v následujícím ročníku si evropské poháry nezahraje. Sestupující FC Janov doma stejným poměrem prohrál s Boloňou.

Italská fotbalová liga - 38. kolo:
FC Janov - Boloňa 0:1 (66. Barrow)
Lazio Řím - Hellas Verona 3:3 (16. Cabral, 29. Anderson, 62. Pedro - 6. Simeone, 14. Lasagna, 76. Hongla)
Fiorentina - Juventus Turín 2:0 (45.+1 Duncan, 90.+2 González)
Bergamo - Empoli 0:1 (79. Štulac)