PSG - Méty 5:0Mbappé hattrickem zařídil jasnou výhru PSG, do LM jde z druhého místa Marseille

Fotbalový útočník Kylian Mbappé zařídil hattrickem jasnou výhru mistrovského Paris St. Germain 5:0 nad sestupujícími Metami v závěrečném 38. kole francouzské ligy. Stylově tak oslavil dnešní prodloužení smlouvy s klubem o další tři roky. Z druhého místa jde přímo do Ligy mistrů Marseille, které zdolalo Štrasburk 4:0. Monako po gólu v samotném závěru remizovalo na hřišti Lens 2:2 a musí do 3. předkola soutěže.

Kylian Mbappé zařídil hattrickem výhru Paris St. Germain nad sestupujícími Metami.

Pařížané rozhodli o jednoznačném triumfu v rozmezí 25. až 31. minuty, kdy se trefili dvakrát Mbappé a jednou Neymar. Mbappé dokončil hattrick krátce po změně stran a díky 28 zásahům se stal nejlepším střelcem sezony Ligue 1. Konečné skóre stanovil Di María.

Mety po debaklu sestoupily do druhé ligy společně s Bordeaux, které nezachránilo ani vítězství 4:2 v Brestu. Girondins s asistentem trenéra Jaroslavem Plašilem, který v únoru krátce tým vedl jako dočasný hlavní kouč, opouštějí nejvyšší soutěž po 30 letech. Osmnácté skončilo St. Etienne a bude hrát baráž s Auxerre.

Ángel Di María (vlevo) z PSG se raduje z gólu s Neymarem.

Monako se před posledním kolem drželo před Marseille na druhém místě díky lepšímu skóre, jenže ho neudrželo. V Lens sice otočilo výsledek z 0:1 na 2:1, v páté minutě nastavení však inkasovalo a skončilo třetí. Naopak Marseille nezaváhala, k čemuž dvěma góly přispěl Gerson.

Závěrečné 38. kolo francouzské fotbalové ligy:
Angers - Montpellier 2:0 (45. Mangani z pen., 67. Pereira Lage)
Brest - Bordeaux 2:4 (16. Mounié, 34. Belaili - 32. a 73. Mara, 14. Mangas, 75. Dilrosun)
Clermont - Lyon 1:2 (59. Bayo - 27. Dembélé, 49. Aouar)
Lens - Monako 2:2 (30. Frankowski, 90.+6 Ganago - 34. Badiashile, 62. Ben Yedder)
Nantes - St. Etienne 1:1 (23. Blas z pen. - 79. Hamouma)
Lorient - Troyes 1:1 (74. Lauriente - 22. Touzghar)
Marseille - Štrasburk 4:0 (32. a 89. Gerson, 73. Ünder, 90.+3 Bakambu)
Paris St. Germain - Mety 5:0 (25., 28. a 50. Mbappé, 31. Neymar, 67. Di María)
Remeš - Nice 2:3 (9. Ekitike, 17. Doumbia - 75. z pen., 77. a 83. Delort)
Lille - Rennes 2:2 (11. a 88. Weah - 41. Bourigeaud, 90.+2 Guirassy)