Tottenham - Arsenal 3:0Tottenham si udržel naději na Ligu mistrů

Fotbalisté Tottenhamu porazili ve 22. kole anglické ligy jednoznačně 3:0 londýnského rivala Arsenal a udrželi si naději na Ligu mistrů. Arsenal dvě kola před koncem drží klíčové čtvrté místo v tabulce před dotahujícími Spurs už jen o bod.

Son Hung-min z Tottenhamu se raduje z gólu proti Arsenalu.

"Kanonýři" si mohli postup do elitní pohárové soutěže zajistit v případě dnešního vítězství, měli k němu ale daleko. Skóre otevřel ve 22. minutě z penalty Harry Kane, a než přidal kapitán Tottenhamu v 37. minutě odvážnou "rybičkou" druhou branku, stihl se vyfaulovat hostující Rob Holding.

Obránce Arsenalu dostal ve 26. a 33. minutě karty za zákroky na Son Hung-min a právě korejský reprezentant pojistil dvě minuty po přestávce vítězství Spurs třetím gólem.

Arsenal usiluje o první postup do Ligy mistrů od roku 2016 a čekají ho ještě zápasy proti Newcastle a Evertonu. Tottenham, jenž má pro případ bodové rovnosti výrazně lepší skóre, se střetne s Burnley a sestupujícím Norwichem.