Fiorentina - AS Řím 2:0Fiorentina ukončila sérii porážek

Fotbalisté Fiorentiny v 36. kole italské ligy porazili 2:0 AS Řím. Toskánský celek v Serii A vyhrál po třech porážkách a posunul se na sedmé místo tabulky, které jako poslední zaručuje účast v evropských pohárech.

Ilustrační foto.

Domácí poslal do vedení už v páté minutě z penalty Nicolas González. Druhou branku dal šest minut nato Giacomo Bonaventura a v 25. minutě přidal další zásah, který ale kvůli ofsajdu neplatil.

Fiorentina se dočkala prvního vítězství po čtyřech soutěžních porážkách za sebou. V tabulce Serie A si dvě kola před koncem polepšila na sedmé místo, které zaručuje účast v předkole Konferenční ligy.

Klub z Florencie má na kontě 59 bodů, stejně jako šesté Bergamo a sedmé AS Řím, které sice postoupilo do finále Konferenční ligy, ale v italské nejvyšší soutěži natáhlo sérii bez vítězství už na čtyři zápasy.