Čína - Kanada 0:5Hokejisté Kanady porazili na OH Čínu a opět se s ní utkají v osmifinále

Hokejisté Kanady na olympijských hrách v závěrečném utkání skupiny A porazili domácí Čínu 5:0. Týmy na sebe opět narazí v úterním osmifinále. Třemi body za dvě branky a nahrávku se na výhře favorita podílel devatenáctiletý útočník Kent Johnson.

Radost hráčů Kanady po brance pro Číně.

Kanada od začátku dominovala a o vítězství rozhodla už v úvodní části. První gól vstřelila 129 vteřin po prvním buly. Johnson si najel před branku, nevystřelil, ale puk se dostal k Streetovi, který otevřel střelecký účet.

V sedmé minutě Tambellini překonal gólmana O'Briena tváří tvář střelou mezi betony. V polovině první části Ho-Sang předložil puk před brankoviště na volného O'Della, jenž pohodlně zvýšil.

Kanaďan Adam Tambellini překonává čínského brankáře.

Také v minulém utkání Čína s obhájci stříbra Němci prohrávala 0:3, nakonec se dotáhla na rozdíl jediné trefy. Hráči ze země javorového listu však nic takového nepřipustili. V závěru druhé třetiny přidal čtvrtý zásah opět Johnson, v 47. minutě zužitkoval přesilovku Knight.

Čína ve skupině nebodovala ani ve třetím utkání. Vítěz vzájemného osmifinálového souboje ve středečním čtvrtfinále vyzve Švédy.

Čína - Kanada 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Street (Johnson, O'Dell), 7. Tambellini (A. Grant, Wotherspoon), 11. O'Dell (Ho-Sang, Wotherspoon), 39. Johnson (Demers, Weal), 47. C. Knight (Power, Ho-Sang). Rozhodčí: Ansons (Lot.), Bruggemann (USA) - Hynek (ČR), Lazarev (Rus.). Vyloučení: 5:5 Využití: 0:1. Diváci: 904.
Sestavy:
Čína: O'Brien - Sproul, Osipov, Schultz, Chelios, Fram, Yuen, Čchen C'-meng, Jen Žuej-nan - S. Foo, Lockhart, P. Foo - Werek, C. Kane, Juncheng - Čang Ce-sen, Wong, Yip - Siang Sü-tung, Zhong, Jing Žu-ti. Trenér: Ivano Zanatta.
Kanada: Tomkins - Power, M. Robinson, Wotherspoon, Noreau, Barberio, Demers, A. Grant - McBain, E. Staal, McTavish - C. Knight, Tambellini, Weal - Street, O'Dell, Johnson - Winnik, Cracknell, Desharnais - Ho-Sang. Trenér: Claude Julien.