Plzeň - Pardubice 3:4 PPPřestřelka v Plzni vyvrcholila v prodloužení! Hosté si polepšili

63. Camara 3 : 4

Pardubičtí hokejisté mají v novém kalendářním roce formu jako hrom! Ve čtvrteční předehrávce 46. kola Tipsport extraligy zvítězili na ledě Plzně 4:3 v prodloužení, přestože ještě na začátku závěrečné třetiny prohrávali 0:2. Východočeši si připsali již sedmou výhru v řadě, letos ještě nepoznali hořkost porážky a v tabulce vystřídali na druhém místě Hradec Králové, který poslední tři utkání prohrál. Dvěma góly včetně toho vítězného v prodloužení se na výhře Dynama podílel kanadský útočník Anthony Camara. Indiáni si připsali šestou porážku z posledních osmi zápasů.

Zleva brankář Plzně Miroslav Svoboda, Adam Musil z Pardubic a Jakub Kindl z Plzně.

Domácí sice získali po dvou třetinách dvoubrankové vedení, hosté však třemi góly ve třetí dvacetiminutovce skóre obrátili a Západočechům zachránil alespoň bod šťastnou trefou Lukáš Kaňák. V nastavení svým druhým gólem v utkání zajistil Východočechům druhý bod Anthony Camara.

Před zápasem převzal útočník Plzně Tomáš Mertl dres s číslem 700, který připomínal jeho jubilejní start v extralize. Indiáni si díky aktivnímu napadání vynutili úvodní nápor, gólman hostů Klouček ale zastavil střelu nekrytého Blomstranda. V 5. minutě se připomněla ofenziva Dynama, Kousal ovšem zblízka neprostřelil Svobodu. Indiáni byli blízko gólu během početní výhody ve 12. minutě, kdy Blomstrand ranou švihem trefil jen levou tyčku.

Branková konstrukce za chvíli pomohla Kloučkovi opět po teči Dufka a na druhé straně z přečíslení neuspěl střelou z mezikruží Musil. Až 12 vteřin před první sirénou našel Bulíř přihrávkou na zadní tyč Přikryla a ten otevřel skóre.

Zleva Filip Přikryl z Plzně a Dennis Robertson z Pardubic.

Na začátku prostřední části v dobré pozici Schleiss vypálil mimo a poté převzali iniciativu hosté. Po individuální akci Poulíčka ale Kousal tváří v tvář Svobodovi selhal, nevyšla ani šance Hecla a naopak ve 25. minutě ranou bez přípravy z levého kruhu zvýšil na 2:0 Bulíř. Hráči Dynama se následně přes optickou převahu nemohli prosadit do nebezpečného zakončení.

Po polovině utkání domácí ubránili oslabení a vzápětí agilní Bulíř v ponechané výhodě nepřekonal vyjetého Kloučka. Nejproduktivnější hráč extraligy poté ve 38. minutě při přesilovce orazítkoval pravou tyčku a za chvíli Kodýtek z druhé strany napálil i druhou tyčku. Hosty před pauzou udržel ve hře jen Klouček, jenž si poradil i se zakončením Suchého z přečíslení dvou na jednoho.

David Cienciala z Pardubic bojuje s Vojtěchem Budíkem z Plzně.

Již po 44 vteřinách závěrečné dvacetiminutovky snížil Camara po krásné kombinaci s krajanem Robertsonem pohodlně do odkryté branky na 1:2. Hra se následně přelévala na obě strany a ve 46. minutě vyrovnal rychlou střelou od levého mantinelu Robertson. Lépe kombinujícímu Dynamu vyhovovala otevřená hra a v 51. minutě Cienciala tečí Košťálkova nahození dokonal obrat na 3:2.

Úspěšný střelec vzápětí faulem nabídl Indiánům přesilovku, kterou sice nevyužili, ale v 57. minutě poslal utkání do prodloužení nahozením od modré čáry Kaňák.

Plzeňský Ludwig Blomstrand před pardubickým brankářem Milanem Kloučkem.

V nastavení aktivnější domácí zmrazil v 63. minutě Camara, který zajistil hostům přesnou střelou z prostoru mezi kruhy bonusový bod.

Předehrávka 46. kola hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 3:4 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 20. F. Přikryl (Bulíř, F. Suchý), 25. Bulíř (F. Suchý), 57. L. Kaňák (M. Lang) - 41. Camara (Robertson, R. Kousal), 46. Robertson (Cienciala, Poulíček), 51. Cienciala (Košťálek, J. Mikuš), 63. Camara (R. Kousal, Košťálek). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - Komárek, Šimánek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).
Plzeň: Miroslav Svoboda - Čerešňák, L. Kaňák, Holý, Graňák, Budík, J. Kindl, Kremláček - Schleiss, Kodýtek, Blomstrand - F. Přikryl, Bulíř, F. Suchý - Dzierkals, Mertl, M. Lang - Dufek, G. Thorell, M. Marcel. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.
Pardubice: Klouček - J. Zdráhal, J. Mikuš, Košťálek, Robertson, Sergijenko, Vála, Kaštánek - Blümel, Poulíček, Hecl - Camara, A. Musil, R. Kousal - Cienciala, O. Roman, Paulovič - O. Rohlík, Anděl, T. Urban. Trenér: R. Král.