Köln - Bayern 0:4 Lewandowski hattrickem zařídil vysokou výhru Bayernu. Schick nedal penaltu, ale pak se trefil

Reprezentační útočník Patrik Schick vstřelil v 22. kole německé ligy 18. gól v sezoně a pomohl Leverkusenu k vítězství 2:1 v Mönchengladbachu. Český fotbalista ale také nedal penaltu. Bayern Mnichov vyhrál 4:0 v Kolíně nad Rýnem. Kanonýr Robert Lewandowski nasázel při vysokém vítězství hattrick a dal svůj 300. gól v bundeslize. Lídr soutěže tak zareagoval na páteční výhru Dortmundu a udržel před ním šestibodový náskok. Záložník Vladimír Darida odehrál celý zápas při bezbrankové remíze Herthy Berlín na hřišti Wolfsburgu.

Robert Lewandowski (uprostřed) z Bayernu se raduje po jednom z gólů proti Kolínu. Na snímku jsou dále Marc Roca, (22) Serge Gnabry.

Schick mohl otevřít skóre v 50. minutě, jeho penaltový pokus k pravé tyči ale brankář Sommer vystihl. Bayer to dlouho nemrzelo, protože z následného rohového kopu se prosadil Andrich.

V 74. minutě už byl Schick úspěšnější, když si naskočil na centr z přímého kopu a hlavičkou přidal nakonec vítěznou trefu. Druhý nejlepší střelec loňského Eura dal v posledních šesti duelech deset branek.

Po Elvediho snížení mohl Bayer znovu odskočit z pokutového kopu, na Sommera ale nevyzrál ani Demirbay. Leverkusen i tak uspěl po čtyřech zápasech a dostal se na třetí místo tabulky. Mönchengladbach je dvanáctý.

Lewandowski otevřel skóre v 11. minutě, kdy převzal ve vápně Müllerovu přihrávku a z otočky přesně zakončil. Bayern skóroval v 66. bundesligovém utkání v řadě, čímž vytvořil nový rekord soutěže. Müller asistoval i u Tollisovy výstavní trefy z 26. minuty.

Po změně stran dokonal Lewandowski hattrick. Nejprve se prosadil křížnou střelou a čtvrt hodiny před koncem zužitkoval i druhou asistenci střídajícího Saného. Polský kanonýr má na kontě v této sezoně 23 branek, o pět víc než druhý nejlepší střelec soutěže Schick.

Bayern částečně napravil minulou domácí porážku s Mönchengladbachem. Kolín přišel o třízápasovou vítěznou šňůru a je osmý.

Union Berlín zdolal 2:1 čtvrtý Hoffenheim a v tabulce se na něj bodově dotáhl. Vítěznou branku vstřelil v 73. minutě Prömel. Hoffenheimu chyběl zraněný obránce Pavel Kadeřábek.

Na sedmé místo se posunulo Lipsko výhrou 2:0 ve Stuttgartu. O branky se postarali dva nejlepší střelci týmu Silva a Nkunku. Stuttgart čeká na vítězství čtyři zápasy a je patnáctý.

Německá fotbalová liga - 19. kolo:
Kolín nad Rýnem - Bayern Mnichov 0:4 (11., 63. a 74. Lewandowski, 26. Tolisso)
Mohuč - Bochum 1:0 (48. St. Juste)
Stuttgart - Lipsko 0:2 (11. Silva z pen., 70. Nkunku)
Union Berlín - Hoffenheim 2:1 (22. Voglsammer, 73. Prömel - 16. vlastní Baumgartl)
Wolfsburg - Hertha Berlín 0:0
Mönchengladbach - Leverkusen 1:2 (81. Elvedi - 51. Andrich, 74. Schick)