Hradec Králové - Č. Budějovice 3:2 PPHradec přišel o dvougólový náskok, výhru urval až v prodloužení

5. Jergl 1 : 0
19. Lamper 2 : 0
34. Novotný 2 : 1
35. Gulaš 2 : 2
64. Lev 3 : 2

Hokejisté Hradce Králové vyhráli v nedělním utkání 30. kola extraligy nad Českými Budějovicemi 3:2 v prodloužení. Mountfield sice ztratil vedení o dva góly, prodloužení mu ale vítězství vystřelil Jakub Lev.

Gólová radost v Hradci Králové. Na snímku slaví zleva Graeme McCormack, Aleš Jergl a Kevin Klíma.

Hradecký klub společně s fanoušky před utkáním poděkoval bývalému kapitánovi Jaroslavu Roubíkovi, jenž v prvoligové éře válel ve městě necelých devět sezón. I legenda druhé nejvyšší soutěže pak téměř půl zápasu sledovala jednoznačnou dominanci Mountfieldu.

Hned po čtyřech minutách hry ji potvrdil Jergl, jenž dorazil Jankovu střelu. Hostům moc nepomohla ani čtyřminutová přesilovka po faulu Kellyho Klímy, větší šanci měl paradoxně ve vlastním oslabení Pech, jenž málem přetlačil váhavého brankáře Kiviaha při rozehrávce.

Minutu před odchodem do šaten navíc Motor chyboval v útočném pásmu a k tomu ještě zaváhal brankář Hrachovina, jenž nevyjel proti kotouči. Lamper ho potrestal bekhendovým blafákem.

Lev či dorážející Oksanen mohli jasný obraz hry potvrdit hned po přestávce, jenže domácího favorita jako by zasekla krátká přestávka vynucená opravou plexiskla. A přizpůsobil se hodně rozvážnému tempu nejstaršího týmu extraligy.

Stačila totiž jediná minuta, aby České Budějovice pracně vybudovaný hradecký náskok vymazaly trefami dvou veteránů. Sekvence chyb v rozehrávce pustila Holce k nepovedené střele, kterou sebral Novotný a snadno obkroužil Kiviaha. V další akci vrátil Pech kotouč Gulašovi a kapitán Motoru z první překvapil gólmana ranou mezi betony.

Hokejová nuda pokračovala i proto, že přesilovky v neděli ani jednomu týmu výhodu nepřinášely. Vyjma nápadité akce trojky hradeckých rychlíků rozvířila emoce jen Gulašova sekera do rozkroku Lva, kterou rozhodčí naštěstí pro hosty neviděli.

Vítěze zápasu určilo až prodloužení, které ukončila třetí šance. Jergl i Gulaš své druhé trefy večera shodně odmítli, razantní střelou přes obránce uspěl až Lev. Mountfield tak oplatil Motoru porážku z prvního vzájemného utkání v sezoně.

30. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - Motor České Budějovice 3:2 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Jergl (Perret, Jank), 19. Lamper (Pilař), 64. Lev (Jergl, Blain) - 34. J. Novotný (Holec, Piskáček), 35. Gulaš (Pech, Vráblík). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).
Hradec Králové: Kiviaho - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Jank - Oksanen, Lev, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lalancette, Orsava - Lamper, Koukal, Pilař. Trenér: T. Martinec.
České Budějovice: Hrachovina - Percy, Štich, Vráblík, Bindulis, Piskáček, Šenkeřík, Štencel - J. Ondráček, D. Voženílek, Vondrka - Gulaš, Pech, Holec - M. Beránek, J. Novotný, Abdul - Karabáček, M. Hanzl, Venkrbec. Trenér: Modrý.