Carolina - Buffalo 6:2Česká palba v NHL. Trefili se Palát, Nečas i Hronek. Ovečkin dosáhl na 750 branek

V zámořské NHL se v nočních zápasech dařilo českým hráčům. K vítězství svých celků pomohla hned trojice tuzemských hokejistů. Filip Hronek vstřelil úvodní gól Detroitu v souboji s NY Islanders, Ondřej Palát skóroval při výhře Tampy v prodloužení na ledě Bostonu, a radoval se také Martin Nečas, jenž při jasné výhře Caroliny nad Buffalem vsítil druhou branku.

Český forvard Caroliny Martin Nečas v zápase NHL proti Buffalu.

Hlavní událostí večera byl ale 750. gól, který vstřelil Alexandr Ovečkin. Přidal se tak ke čtveřici Wayne Gretzky, Gordie Howe a Jaromír Jágr, která na tuto metu dosáhla v minulosti.

Na českou legendu chybí ruskému hráči už jen 16 přesných zásahů. Washington si navíc připsal výhru 3:1 nad Columbusem a je třetí ve Východní konferenci.

České fanoušky zajímal souboj Bostonu s Tampou Bay. Vítězové posledních dvou ročníků zámořské soutěže tahali nakonec za delší konec, a to i díky brance Ondřeje Paláta, který posunul na začátku druhé třetiny hosty už do dvoubrankového náskoku. Měl ale také pořádný kus štěstí, jeho přihrávku před branku totiž nešťastně srazil za záda gólmana Swaymana Tomáš Nosek.

Medvědi ještě utkání zdramatizovali a nakonec ho dovedli až do prodloužení. V čase 61:31 ale rozhodl Steven Stamkos. Kapitán Tampy se s tím nepáral a v přečíslení poslal do branky mladého brakáře Bruins neskutečnou bombu.

Svůj druhý gól v letošním ročníku a celkem už dvanáctý bod zapsal při výhře 4:3 v prodloužení ofenzivní bek Red Wings Filip Hronek. Čtyřiadvacetiletý rodák z Hradce Králové překvapil Ilyu Sorokina už v šesté minutě střetnutí, když jeho nepříliš prudký pokud zapadl do levého horního rohu branky.

Rudí Ďáblové zvítězili už v pátem utkání za sebou a po necelé třetině soutěže drží sedmou pozici ve Východní konferenci.

Carolina porazila Buffalo 6:2 a naplno bodovala po třech prohrách za sebou. Pod výhru Hurricanes se krásnou brankou podepsal také Martin Nečas. Rodák z Nového Města na Moravě zavezl kotouč do útočného pásma, v rychlosti obkroužil branku, a se štěstím stihl překonat Malcoma Subbana. Brankář Buffala dokázal výborným zásahem hokejkou puk vyrazit, bohužel pro Sabres však zákrok přišel až poté, co kotouč překročil brankovou čáru.

Hurricanes se po necelé třetině soutěže drží na 5. místě na "Východě".

Výsledky NHL:
Nashville - Montreal 4:3 PP (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 5. Tolvanen, 38. Jeannot, 51. Kunin, 65. F. Forsberg - 25. Suzuki, 31. Dvorak, 44. Kulak. Střely na branku: 44:23. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Kunin, 3. Ekholm (všichni Nashville).
Minnesota - Toronto 4:3 SN (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0)
Branky: 20. Greenway, 26. Zuccarello, 29. M. Foligno, rozhodující sam. nájezd. Kaprizov - 33. a 38. Spezza, 40. Matthews. Střely na branku: 40:42. Diváci: 18.568. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov (Minnesota), 2. Spezza (Toronto), 3. Eriksson Ek (Minnesota).
Boston - Tampa Bay 2:3 PP (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 37. Coyle, 45. Lazar - 15. Raddysh, 24. Palát, 62. Stamkos. Střely na branku: 39:25. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Vasilevskij (oba Tampa), 3. Charlie Coyle (Boston).
Carolina - Buffalo 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Branky: 3. a 42. T. Teräväinen, 14. M. Nečas, 24. Cole, 25. Trocheck, 32. Niederreiter - 20. Jokiharju, 40. Girgensons. 29:34. Diváci: 18.680. Hvězdy zápasu: 1. T. Teräväinen, 2. Aho, 3. Raanta (všichni Carolina).
Detroit - NY Islanders 4:3 PP (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 6. Hronek, 8. Gagner, 34. Givani Smith, 64. Seider (Zadina) - 31. a 53. Wahlstrom, 3. Clutterbuck. Střely na branku: 30:23. Diváci: 19.152. Hvězdy zápasu: 1. Wahlstrom (NY Islanders), 2. Givani Smith, 3. Seider (oba Detroit).
Florida - St. Louis 4:3 SN (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 8. a 58. Mamin, 38. a rozh. nájezd Reinhart - 6. Brown, 27. Walman, 45. Saad. Střely na branku: 51:25. Diváci: 13.446. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart (Florida), 2. Husso (St. Louis), 3. Mamin (Florida).
NY Rangers - Chicago 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 25. R. Strome, 38. A. Fox, 55. Panarin - 20. P. Kane, 59. DeBrincat. Střely na branku: 31:27. Diváci: 17.046. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Georgijev, 3. R. Strome (všichni NY Rangers).
Washington - Columbus 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 5. Protas, 24. Ovečkin, 59. Hathaway - 47. E. Robinson. Střely na branku: 32:18. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Protas (oba Washington), 3. E. Robinson (Columbus).
Ottawa - Colorado 6:5 PP (2:2, 3:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 6. a 61. B. Tkachuk, 22. a 28. Stützle, 6. Watson, 23. Norris - 2. Helm, 9. Landeskog, 30. Newhook, 42. Jost, 59. D. Toews. Střely na branku: 34:31. Diváci: 14.237. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk, 2. Stützle (oba Ottawa), 3. D. Toews (Colorado).
Vancouver - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 27. Podkolzin - 23., 38. a 39. Guentzel, 52. Crosby. Střely na branku: 23:44. Diváci: 18.442. Hvězdy zápasu: 1. Guentzel, 2. Crosby, 3. Letang (všichni Pittsburgh).