Plzeň - Karlovy Vary 3:2Škoda urvala západočeské derby pro sebe

21. Dzierkals 2 : 0
33. Kulich 2 : 1
48. Schleiss 3 : 1
52. Černoch 3 : 2

Hokejisté Plzně porazili v utkání 29. extraligového kola Karlovy Vary 3:2. Vítězný gól domácích dal Jan Schleiss, když ve 48. minutě při přesilovce čtyři na tři zvyšoval na 3:1. První bod za asistenci si v novém působišti připsal Jan Dufek. Škoda bodovala naplno potřetí v řadě a oplatila tak svému soupeři v západočeském derby porážku z úvodního souboje sezony.

Zleva Lukáš Pulpán z Karlových Varů, Filip Suchý z Plzně, brankář Karlových Varů Filip Novotný.

Lépe vstoupili do utkání dobře bruslící hosté, Redlich však zblízka dorážkou neprostřelil vyjetého gólmana Svobodu. Domácí zareagovali průnikem Blomstranda, jemuž Novotný se štěstím odolal. Hráči Energie poté promarnili přesilovou hru a ve 14. minutě Černoch v dobré pozici trefil jen brankovou konstrukci. Závěr úvodní části patřil Indiánům. Schleiss ještě svoji gólovou šanci neproměnil, ale 21 sekund před sirénou Jiříček po objetí branky s přispěním teče Havlína otevřel skóre.

Pouhých 36 sekund po zahájení prostřední třetiny navíc opakovanou dorážkou zvýšil po vyhraném vhazování na 2:0 Dzierkals. Záhy mohl ve vlastním oslabení odpovědět Kohout, svůj samostatný únik ale zakončil nad. Hosté následně převzali iniciativu, přes častou střelbu si ale vyložené příležitosti dlouho nevypracovali. Až ve 33. minutě dokázal snížit Kulich, když rychlou akci korunoval přesnou ranou švihem. Domácí se poté probrali a díky zlepšenému pohybu se soupeřem znovu drželi krok.

Zleva Jakub Flek z Karlových Varů a Martin Lang z Plzně.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky inkasoval Kodýtek pětiminutový trest, hosté však přesilovku nezvládli. Naopak po faulech Mikúše s Dlapou upravil ve 48. minutě Schleiss ranou bez přípravy při hře čtyři na tři stav na 3:1.

Brankář Miroslav Svoboda z Plzně.

Vzápětí ve vlastním oslabení trefil nahozením od modré čáry Havlín pravou tyč a v 52. minutě vyloučení Budíka potrestal kontaktní trefou pohodlně dorážející Černoch. Domácí zareagovali aktivním pojetím a vedle nebezpečného pokusu Vondráčka z úhlu už Karlovarští nedokázali srovnat skóre ani během hry bez brankáře.

29. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Jiříček, 21. Dzierkals (Mertl, Dufek), 48. Schleiss (Čerešňák, Bulíř) - 33. Kulich (Flek), 52. Černoch (Immo, T. Rachůnek). Rozhodčí: Úlehla, Pražák – Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 3:4, navíc Kodýtek (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1000 (omezený počet).
Plzeň: Miroslav Svoboda - Čerešňák, L. Kaňák, Jiříček, Kremláček, Budík, Kvasnička, Graňák - Dufek, Mertl, Dzierkals - Bulíř, G. Thorell, Blomstrand - Schleiss, Kodýtek, F. Suchý – F. Přikryl, M. Lang. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.
Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, M. Rohan, Dlapa, L. Doudera, Pulpán, T. Havlín, Weinhold - Flek, Kulich, T. Rachůnek - O. Beránek, T. Mikúš, Immo - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Osmík, Redlich. Trenér: Pešout.

3 : 0 Pardubice - Třinec 3 : 0 dohráno
20240424T18 : 00:00+0200