Liverpool - Southampton 4:0Liverpool deklasoval Southampton, Gerrard znovu slaví

Fotbalisté Liverpoolu deklasovali na svém hřišti 4:0 Southampton a posunuli se na druhé místo neúplné tabulky. Dvěma góly přispěl k výhře útočník Diogo Jota. Newcastle prohrál na hřišti Arsenalu 0:2 a ani ve 13. kole se nedočkal premiérového vítězství v aktuální sezoně anglické ligy. Kanonýři si ziskem tří bodů upevnili pátou příčku.

Ostrostřelec Liverpoolu Mohamed Salah (vlevo) bojuje o míč s Mohammedem Salisuem ze Southamptonu.

Liverpool potvrdil skvělou domácí formu, na stadionu Anfield vyhrál poslední čtyři utkání se skóre 12:0. Jota stál ve 2. a 32. minutě na konci pohledných kombinací Reds a navýšil svůj střelecký účet na sedm ligových gólů. O druhé místo v tabulce kanonýrů Premier League se dělí i se spoluhráčem Maném, další kolega z útoku Salah je v čele s 11 trefami.

Liverpool je o bod za vedoucí Chelsea, kterou čeká v neděli šlágr proti Manchesteru United. Manchester City je o dva body třetí, Citizens budou ve stejný den hostit West Ham.

Fotbalista Arenalu Gabriel Martinelli slaví gól proti Newcastlu.

V prvním poločase utkání Arsenalu s Newcastlem trefily oba celky brankovou konstrukci, bezgólový stav ale prolomil až v 56. minutě Saka, který po trpělivé kombinaci prostřelil zblízka Dúbravku. O deset minut později přidal pojistku po 93 sekundách pobytu na hřišti střídající Martinelli.

Spokojený Steven Gerrard. Další zápas na lavičce Aston Villy zvládl v Premier League vítězně.

Newcastlu nepomohla ani přítomnost nového kouče Eddieho Howea, který minulý týden kvůli karanténě chyběl při premiérovém utkání po jmenování do funkce. Straky ani na třináctý pokus neudržely čisté konto a dál uzavírají tabulku o tři body za Norwichem, který remizoval 0:0 s Wolverhamptonem.

Aston Villa zdolala 2:1 Crystal Palace a zvládla i druhé utkání pod vedením trenéra Stevena Gerrarda. O výhře rozhodl v 86. minutě McGinn. Oba týmy mají po 16 bodech a seřadily se vedle sebe ve středu tabulky.