Bayern - Freiburg 2:1Bayern ukončil neporazitelnost Freiburgu, rozhodl Lewandowski

Berlín

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v 11. kole německé ligy 2:1 Freiburg a připravili mu první porážku v sezoně. Vítěznou trefu si připsal nejlepší střelec soutěže Robert Lewandowski. Obhájci titulu navýšili náskok v čele tabulky na čtyři body, druhý Dortmund totiž podlehl 1:2 Lipsku. Freiburg zůstane navzdory prohře na třetí pozici.

Atraktivní souboj nejlepšího bundesligového útoku proti nejpevnější obraně vyzněl pro Bayern, který jako druhý německý tým v historii nasázel v jednom kalendářním roce sto ligových branek. Obhájci titulu otevřeli skóre po půlhodině hry, kdy Goretzka zužitkoval asistenci nejlepšího nahrávače soutěže Müllera.

Německý záložník mohl přidat druhý zásah po změně stran, ale trefil jen tyč a v další šanci i břevno. Nakonec skóre navýšil 13. ligovou brankou v sezoně Lewandowski. Hosté v závěru už jen snížili zásluhou Haberera. Bayern odskočil svému soupeři v tabulce na rozdíl šesti bodů.

Dortmund v Lipsku prohrával po trefě Nkunka, do hry ho ale vrátil po změně stran Reus. Kapitán Borussie dal 102. ligový gól za Dortmund a posunul se na čtvrté místo klubových tabulek. Na body to ale jeho týmu nestačilo, v 68. minutě překlopil vítězství na stranu Lipska Poulsen.

Wolfsburg zvládl i třetí soutěžní zápas pod vedením nového trenéra Kohfeldta a posunul se na čtvrté místo neúplné tabulky. O vítězství 1:0 nad Augsburgem rozhodl ve 14. minutě Nmecha. Český brankář Tomáš Koubek strávil utkání na lavičce poraženého celku.

Bielefeld vyhrál na hřišti Stuttgartu 1:0 a slaví první vítězství v sezoně. Jedinou branku vstřelil v 19. minutě Okugawa, jeho tým přesto zůstal předposlední.