Angers - Nice 1:2Delort dvěma výstavními trefami posunul Nice na druhé místo tabulky

Angers

Fotbalisté Nice otočili díky dvěma brankám Andyho Delorta duel 12. kola francouzské ligy na hřišti Angers a po výhře 2:1 poskočili na druhé místo tabulky. Na kontě mají 23 bodů, o osm méně než vedoucí Paris St. Germain.

Andy Delort (vlevo) slaví s Dantem po zápase s Angers

Angers mělo utkání dobře rozehrané a ve 29. minutě šlo do vedení díky Boufalově penaltě. Hosté však zásluhou Delorta strhli utkání na svou stranu. Alžírský útočník nejprve vyrovnal v 57. minutě pohotovým lobem a v první minutě nastaveného času dokonal tvrdou ranou obrat. Celkem už vstřelil v ligové sezoně sedm branek.

Nice zvítězilo v nejvyšší soutěži počtvrté z posledních šesti zápasů, naopak Angers nevyhrálo potřetí za sebou.

Francouzská fotbalová liga - 12. kolo:
Angers - Nice 1:2 (29. Boufal z pen. - 57. a 90+1 Delort)
Bordeaux - Remeš 3:2 (78. a 90.+5 z pen. Briand, 73. Adli - 37. Ekitike, 63. Locko),
Montpellier - Nantes 2:0 (64. Mollet, 71. Wahi),
Štrasburk - Lorient 4:0 (39. a 45.+1 Diallo, 28. Ajorque, 64. Thomasson),
Troyes - Rennes 2:2 (38. Rami, 40. Dingome - 9. Aguerd, 81. Terrier),
Brest - Monako 2:0 (18. Mounie, 79. Honorat)
Clermont - Marseille 0:1 (25. Ünder)