Vigo - R. Sociedad 0:2Parádní jízda San Sebastianu! Real Sociedad srazil i Vigo a vede La ligu. Atlético bere jen bod

Vynikající vstup fotbalistů San Sebastianu do sezony španělské ligy nezastavila ani Celta Vigo. Real Sociedad na jejím hřišti v hustém dešti v 11. kole vyhrál 2:0 a po sedmém vítězství vede tabulku o tři body před trojicí Real Madrid, FC Sevilla, Betis Sevilla.

Vynikající vstup fotbalistů San Sebastianu do sezony španělské ligy nezastavilo ani Vigo

San Sebastian, jenž nebodoval pouze v srpnovém úvodním ligovém kole na hřišti Barcelony, poslal do vedení v 54. minutě Alexander Isak. Švédský útočník dorazil pohodlně do prázdné branky míč vyražený gólmanem po střele Adnana Januzaje.

Krátce poté, co rozhodčí u videa neuznali Celtě vyrovnávací gól, přidal v 80. minutě pojistku hlavičkou po rohu Mikel Merino.

Atlético srazily penalty

Mistrovské Atlético Madrid ztratilo body na hřišti sestupem ohroženého Levante. Favorit ve Valencii po brankách Antoinea Griezmanna a Matheuse Cunhy dvakrát vedl, ale pokaždé z penalty vyrovnal Makedonec Enis Bardhi, naposledy v 90. minutě. Po remíze 2:2 je Atlético šesté pět bodů za San Sebastianem.

Poslední Getafe přišlo v sedmé nastavené minutě zápasu proti Granadě o první vítězství v sezoně. Na konečných 1:1 vyrovnal hlavičkou devětatřicetiletý Jorge Molina, jenž hrál do loňska čtyři roky právě za Getafe.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:
Vigo - San Sebastian 0:2 (54. Isak, 79. Merino),
Granada - Getafe 1:1 (90.+7 Molina - 36. Ünal)
Levante - Atlético Madrid 2:2 (37. z pen. a 90. z pen. Bardhi - 12. Griezmann, 76. Cunha).