Brno - Ml. Boleslav 6:1Drtivý úvod a jasná výhra. Kometa rozhodla už po první třetině

56. Lunter 6 : 1

Hokejisté Brna porazili v 18. kole extraligy Mladou Boleslav jasně 6:1, naplno zabodovali po dvou porážkách a dosáhli na nejvýraznější vítězství v sezoně. K výhře nasměrovaly Brňany tři branky v první třetině. Bruslaři naopak padli počtvrté za sebou. Na triumfu Komety se bodově podíleli především čtyři hráči: Petr Holík měl bilanci 2+2, Peter Mueller a Martin Zaťovič 0+3, vedle tria hvězdných útočníků se čtyřmi asistencemi zaskvěl obránce Vladimír Roth.

Petr Holík z Brna.

Kometa vstoupila do utkání ve velkém stylu. V první minutě sice ještě Horký při sólu neuspěl, ale ve třetí a čtvrté minutě v rozmezí 39 sekund skórovali Ďaloga s Holíkem, čímž přinesli na hokejky domácích klid. Bruslaři se dostávali do hry pozvolna. Měli výhodu dvou přesilovek, ale kromě tlaku na brněnskou branku z toho nic nevytěžili. Zato Brňané na sklonku své první přesilovky početní převahu využili - tříbrankový náskok jim dal Krištof.

Domácí eliminovali po první přestávce očekávaný nápor soupeře a brzy sami znovu udeřili. Horký dostal do jízdy ideální pas a překonal Růžičku počtvrté, přičemž již čtvrtý dnešní bod za nahrávku si připsal obránce Roth.

Mladoboleslavští vypadli z role, hůře bruslili, chyběl jim důraz, jedinou jejich šanci ve 27. minutě zmařil Kotala. Naopak Brnu se dařilo a jeho dominanci potvrdil svým druhým gólem v utkání Holík.

Pětibrankový rozdíl po 40 minutách určil ráz posledního dějství. Brno si hlídalo střední pásmo a bylo opět produktivní, když přesilovku využil Haščák. Necelých pět minut před koncem přišel o čisté konto výborně chytající Klimeš, čestným střelcem bruslařů se stal Lunter.

18. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Ďaloga (Roth, Mueller), 4. P. Holík (Roth, Zaťovič), 20. Krištof (Roth, Mueller), 22. Horký (P. Holík, Roth), 33. P. Holík (Zaťovič, Mueller), 46. Haščák (Zaťovič, P. Holík) - 56. Lunter (Bičevskis, P. Kousal). Rozhodčí: Hradil, Stano - Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 5184.
Brno: Klimeš - D. Mikyska, Ďaloga, Roth, Kučeřík, L. Forman, Gulaši, Fajmon - Mueller, Krištof, Kollár - Horký, P. Holík, Zaťovič - Mallet, R. Pavlík, Haščák - Vincour, Rákos, Magee. Trenér: Kalous.
Mladá Boleslav: J. Růžička (41. Schwarz) - Ševc, Pýcha, Pláněk, Bernad, Šidlík, Jánošík, T. Moravec - Claireaux, Fořt, Kotala - P. Kousal, O. Najman, Kelemen - J. Stránský, Bičevskis, Lunter - Dufek, A. Raška, Grim. Trenéři: R. Rulík a Patera.