Plzeň - Olomouc 6:1Indiáni spláchli neškodné Kohouty a slaví pohodovou výhru

28. Musil 4 : 0
51. Bulíř 5 : 0
53. Suchý 6 : 0
59. Olesz 6 : 1

Hokejisté Plzně porazili v 18. kole extraligy v souboji tabulkových sousedů Olomouc vysoko 6:1 a připsali si šesté vítězství ze sedmi posledních domácích utkání. Západočeši se dostali po necelé minutě do vedení a postupně ho navýšili až na čtyřbrankový náskok před polovinou zápasu. Hosté skórovali až v 59. minutě, nenavázali tak na předchozí dvě výhry. V plzeňských barvách se dvěma trefami blýskl Ludwig Blomstrand a jeden gól a dvě asistence si připsal Pavel Musil. Škoda tak poskočila mezi nejlepší kvarteto.

Hráči Plzně se radují z gólu.

Již po 49 vteřinách využil zaváhání hostů na modré čáře Blomstrand a po rychlém průniku do útočného pásmu otevřel přesnou střelou z levého kruhu skóre. Olomoučtí poté sice často zakončovali, ale domácí gólman Svoboda chytal spolehlivě. Plzeňští se díky lepšímu pohybu dostávali do vyloženějších pozic, mezi kruhy volný Martin Lang však v sedmé minutě vypálil nad.

Na druhé straně pořádně vystrašil Svobodu Ostřížek, který na brankovišti z otočky jen těsně minul. V 17. minutě šikovně posunul Kantner puk do jízdy Kodýtkovi a ten ranou pod horní tyč upravil na 2:0.

Na začátku prostřední části se navíc po ideální přihrávce Bulíře od zadního mantinelu prosadil znovu Blomstrand a Sedláčka v olomoucké brance vystřídal Lukáš. Kohouti se ale neprobrali a hru nadále kontrolovali domácí.

Definitivní klid jim ve 28. minutě při vyloučení Řezníčka zajistil dorážkou Jiříčkovy rány Musil a svým prvním gólem v sezoně zvýšil na 4:0. Indiáni poté ubránili dvě přesilové hry soupeře a tempo výrazně opadlo.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky hosté přidali ve snaze zkorigovat nepříznivý stav. Během přesilové hry ale narazili na Svobodu, který kryl dvě šance Nahodila a Krejčí v dobré pozici zamířil nad.Olomoucký nápor ukončila série dvou faulů a ten druhý v 51. minutě potrestal po nabídce Musila do prázdné branky pohodlně skórující Bulíř.

Zleva Filip Přikryl z Plzně a Jan Knotek z Olomouce.

Za chvíli dal šestý gól Suchý díky nešťastnému zásahu Škůrka do vlastní sítě. Zmar hostů poté dokumentoval pokusem do pravé tyčky Olesz, tentýž hráč ale v 59. minutě při přečíslení dvou na jednoho připravil ranou bez přípravy Svobodu o čisté konto a upravil na konečných 1:6.

18. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Blomstrand (P. Musil, L. Kaňák), 17. Kodýtek (Kantner, Graňák), 22. Blomstrand (Bulíř, G. Thorell), 28. P. Musil (F. Suchý), 51. Bulíř (P. Musil, Kodýtek), 53. F. Suchý - 59. Olesz (Kolouch, Ostřížek). Rozhodčí: Pražák, Úlehla - Špůr, Votrubec. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 2852.
Plzeň: Miroslav Svoboda - Čerešňák, L. Kaňák, Jiříček, Graňák, J. Kindl, Kvasnička, V. Lang - Dzierkals, Mertl, P. Musil - Bulíř, G. Thorell, Blomstrand - F. Suchý, Kodýtek, Kantner - Adamec, F. Přikryl, M. Lang. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.
Olomouc: J. Sedláček (22. Lukáš) - Škůrek, Ondrušek, T. Černý, Rašner, Dujsík, Řezníček - Klimek, Krejčí, J. Káňa II - Kucsera, J. Knotek, Ostřížek - Kunc, Nahodil, V. Burian - Olesz, Kolouch, Strapáč. Trenéři: Moták a J. Tomajko.