Köln - Leverkusen 2:2Schick opět skóroval za Leverkusen, Bayer remizoval v Kolíně nad Rýnem

Fotbalisté Leverkusenu ztratili navzdory brance Patrika Schicka dvoubrankový náskok na hřišti Kolína nad Rýnem a remizovali v utkání 9. kola německé ligy 2:2. Tým trenéra Gerarda Seoaneho nevyhrál v nejvyšší soutěži podruhé za sebou a má na kontě 17 bodů, o pět méně než vedoucí Bayern Mnichov.

Útočník Leverkusenu Patrik Schick (uprostřed) v akci během duelu s Kolínem.

Český reprezentační útočník Schick se prosadil v 15. minutě, kdy využil po rychlém protiútoku přihrávku Diabyho.

Vstřelil osmou branku v sezoně a čtvrtou z posledních tří ligových startů. O dvě minuty později navíc zvýšil náskok hostů Bellarabi po akci Andricha.

Domácí však ve druhé půli zachránil francouzský útočník Modeste, který nejprve po hodině hry snížil a následně osm minut před koncem i vyrovnal. Kolín nad Rýnem tak má v tabulce o čtyři body méně než Leverkusen a drží osmou příčku.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:
Kolín nad Rýnem - Leverkusen 2:2 (63. a 82. Modeste - 15. Schick, 17. Bellarabi),
Stuttgart - Union Berlín 1:1 (90.+3 Faghir - 31. Awoniyi),
Bochum - Eintracht Frankfurt 2:0 (3. Blum, 90.+2 Polter)