Nice - Lyon 3:2Lyon po výhře na Spartě ztratil v Nice dvoubrankový náskok a prohrál

Paříž/Praha

Fotbalisté Lyonu, kteří ve čtvrtečním utkání Evropské ligy porazili po obratu pražskou Spartu, v neděli sami ztratili dvoubrankový náskok v 11. kole francouzské ligy a prohráli v Nice 2:3. Všechny tři branky inkasovali v posledních devíti minutách, přičemž od 85. minuty dohrávali bez vyloučeného Tina Kadewereho.

Fotbalsta Lens Wesley Said slaví gól proti Métám.

Lyon tak utržil první porážku po šesti soutěžních zápasech a má na svém kontě dál 16 bodů. Na vedoucí Paris St. Germain, které i v deseti udrželo v Marseille bezgólovou remízu, ztrácí už 12 bodů. Nice se naopak po třetí výhře z posledních čtyř zápasů posunulo s 19 body v neúplné tabulce na třetí místo.

Hosty dostal do vedení Ekambi, který dvěma trefami pomohl i ke čtvrtečnímu vítězství nad Spartou. Kamerunský útočník vstřelil již svůj čtvrtý gól z posledních tří zápasů. V 68. minutě zvýšil náskok Lyonu Aouar.

Devět minut před koncem však vrátil domácí do hry Atál a po vyloučení Kadewereho jejich tlak ještě zesílil. V 89. minutě vyrovnal po faulu Emersona z penalty Delort a ve třetí minutě nastaveného času dokonal obrat Guessand. Nice má i přes dnešní dvě obdržené branky nadále nejlepší obranu v lize, inkasovalo jen sedmkrát.

Před Nice se v tabulce dostalo na druhou příčku Lens, které díky dvěma brankám Saída zvítězilo doma nad Metami 4:1. Další branky přidali Ganago a Frankowski. Za hosty se prosadil jen De Preville. Lens si tak připsalo třetí ligové vítězství z posledních čtyř zápasů. Mety zůstávají se šesti body na předposledním 19. místě.

Vzhůru tabulkou stoupá i Monako, jež porazilo Montpellier 3:1 a vyhrálo v nejvyšší soutěži počtvrté z posledních pěti zápasů. Tým trenéra Nika Kovače vedl po 17 minutách díky gólům Vollanda a Ben Yeddera o dvě branky. Po hodině hry ještě zvýšil Martins. Hosté už jen korigovali v závěru po proměněné penaltě Savaniera.

Remízou 1:1 pak skončilo západofrancouzské derby mezi Lorientem a Bordeaux. Rennes nakonec v souboji se Štrasburkem vybojovalo těsné vítězství 1:0 a dál se drží s 18 body na předních příčkách tabulky.

Ve vypjatém utkání v Marseille rozhodčí po zásahu videa oběma týmům neuznal gól kvůli těsnému ofsajdu. Nejblíž k regulérní brance měl Messi, ale hlavou trefil jen břevno. Šance PSG na plný bodový zisk nabouralo vyloučení Hakimího za faul na unikajícího protihráče.

Francouzská fotbalová liga - 11. kolo:
Nice - Lyon 3:2 (81. Atal, 89. Delort z pen., 90.+3 Guessand - 34. Ekambi, 68. Aouar)
Lens - Mety 4:1 (14. a 37. Said, 83. Ganago, 90. Frankowski - 33. De Preville)
Lorient - Bordeaux 1:1 (77. Laporte - 47. Elis), Remeš - Troyes 1:2 (6. Abdelhamid - 41. Balde, 66. Chavalerin)
Rennes - Štrasburk 1:0 (82. Aguerd)
Monako - Montpellier 3:1 (12. Volland, 17. Ben Yedder, 62. Martins - 81. Savanier z pen.)
Marseille - Paris St. Germain 0:0