Leverkusen - Bayern 1:5Schick mírnil krutý debakl, Bayern jednoznačně vládl

Český fotbalový reprezentant Patrik Schick sedmou brankou v bundesligové sezoně zmírnil vysokou prohru Leverkusenu s Bayernem Mnichov. Bavorský gigant v souboji o čelo vyhrál 5:1 a na prvním místě tabulky má jednobodový náskok před Dortmundem.

Patrik Schick se postaral o jedinou branku Leverkusenu

Leverkusenu absolutně nevyšel první poločas. Bayern poslal do vedení ve 3. minutě Lewandowski a mezi 30. a 37. minutou přidali hosté další čtyři branky. Černou sedmiminutovku Leverkusenu odstartoval druhý Lewandowského gól v zápase. Na polského kanonýra navázal Müller a debakl dokonal dvěma góly Gnabry.

"První gól a nepovedených sedm minut nás zlomilo. Každý se musí podívat do zrcadla a zeptat se sám sebe, jestli dnes pro tým udělal vše, co mohl. Dnešní atmosféru a plný stadion jsme si nezasloužili," řekl zklamaný brankář Leverkusenu Lukas Hradecky.

Do druhé půle vstoupili fotbalisté Leverkusenu aktivněji a dokázali se vyrovnat tempu Bayernu. Zlepšený výkon Bayeru vyústil v 55. minutě v Schickovu branku. Český útočník si seběhl mezi obránce a střelou na zadní tyč nedal Neuerovi šanci.

Fotbalisté Bayernu se radují z branky

Schick potvrdil formu a se sedmi góly je třetím nejlepším střelcem bundesligy. O dvě branky víc nastřádali v úvodních osmi kolech Lewandowski a Haaland.

Augsburg vedení neudržel

Augsburg, za který odehrál 23 minut záložník Jan Morávek, neudržel v zápase s Bielefeldem nejtěsnější vedení. Souboj šestnáctého a sedmnáctého týmu bundesligy skončil remízou 1:1.

Morávek byl u dvou slibných šancí. V 79. minutě vrátil Augsburgu vedení, které však videorozhodčí kvůli těsnému ofsajdu odvolal. Minutu před koncem pak český záložník našel Córdovu, po jehož přihrávce přesně zakončil Sarenren-Bazee, ale ani jeho trefa kvůli ofsajdu neplatila.

Německá fotbalová liga - 8. kolo:
Leverkusen - Bayern Mnichov 1:5 (55. Schick - 3. a 30. Lewandowski, 35. a 37. Gnabry, 34. T. Müller),
Augsburg - Bielefeld 1:1 (19. Oxford - 77. Laursen)