AC Milán - Hellas Verona 3:2Barákův gól na body nestačil, Verona ztratila s AC Milán dvoubrankové vedení. Inter poprvé padl

Ani proměněná penalta Antonína Baráka nestačila fotbalistům Verony v osmém kole italské ligy k bodům ze hřiště AC Milán. Domácí "Rossoneri" prohrávali už o dvě branky, po změně stran ale předvedli obrat a výhrou 3:2 se o bod posunuli do čela soutěže, druhá Neapol má ale nedělní zápas k dobru. Lazio Řím porazilo v šlágru doma 3:1 Inter Milán. Obhájci titulu utrpěli první ligovou porážku v sezoně a mohou přijít o třetí místo, Lazio je páté.

Antonín Barák se raduje ze své branky do sítě AC Milán

Barák ve 24. minutě zvýšil z pokutového kopu na dvoubrankový rozdíl, před ním se trefil ještě Caprari. Gólman Tatarusanu sice směr jeho střely vystihl, český fotbalista ale poslal míč přesně k levé tyči mimo dosah brankáře. Reprezentační záložník si připsal třetí ligový gól v sezoně.

Barák se prosadil na San Siru i loni v listopadu, kdy Hellas také neudržel dvoubrankové vedení, ale tentokrát vyšel bodově zcela naprázdno. Nejprve snížil Giroud, v 75. minutě srovnal z penalty Kessié a vzápětí rozhodl Günter vlastním gólem. To už byl na hřišti i uzdravený kanonýr Zlatan Ibrahimovic, který nastoupil poprvé od 12. září.

Souboj proti Laziu byl pikantní pro kouče Interu Simoneho Inzaghiho, jenž u "Biancocelesti" působil nepřetržitě od roku 1999, posledních pět let jako hlavní trenér. Jeho nový tým poslal do vedení z penalty Perišič kuriózně pravou nohou - v minulosti v Serii A přitom proměnil pokutový kop i levačkou.

V 64. minutě se ale nezmýlil z bílého bodu ani nejlepší střelec soutěže Immobile a v závěru dokonal obrat Anderson, který doklepl do sítě odražený míč po střele domácího kanonýra. V nastavení ještě přidal pojistku Milinkovič-Savič.

Spezia zdolala doma 2:1 nováčka soutěže Salernitanu. Domácí obrat nastartoval premiérovým gólem v Serii A slovenský útočník David Strelec, který do týmu přišel v září ze Slovanu Bratislava. Vítězný gól vstřelil čtvrt hodiny před koncem Kovalenko.

Italská fotbalová liga - 8. kolo:
Spezia - Salernitana 2:1 (51. Strelec, 76. Kovalenko - 39. Simy)
Lazio Řím - Inter Milán 3:1 (64. Immobile z pen., 81. Anderson, 90.+1 Milinkovič-Savič - 12. Perišič z pen.),
AC Milán - Hellas Verona 3:2 (59. Giroud, 76. Kessié z pen., 78. vlastní Günter - 7. Caprari, 24. Barák z pen.).