Estonsko - Bělorusko 2:0Příští soupeř Čechů prohrál, Němci otočili duel s Rumuny

Fotbalisté Běloruska, kteří budou v kvalifikaci o mistrovství světa v pondělí soupeřem českých reprezentantů, prohráli na hřišti Estonska 0:2. Utržili tak pátou porážku za sebou a spadli se třemi body ve skupině E na poslední páté místo. Estonci, jimž k první kvalifikační výhře pomohli trefami Erik Sorga a Sergej Zenjov, jsou se čtyřmi body čtvrtí.

Estonci Karol Mets, Marten Kussk a Taijo Teniste se radují po zápase s Běloruskem.

Překvapení nedopustili Němci, kteří otočili duel s Rumuny a po vítězství 2:1 si upevnili vedení ve skupině J. Mají šestibodový náskok na Severní Makedonii a Arménii. Triumf slavili dnes i Nizozemci po vítězství 1:0 v Lotyšsku a zůstali v čele skupiny G o dva body před Norskem. Ve skupině H pokračuje přetahovaná o vedení mezi Chorvatskem a Ruskem. Vicemistři světa vyhráli 3:0 na Kypru a vedou se 16 body o skóre před "sbornou", která zvítězila 1:0 nad Slovenskem.

Hráči Běloruska vstupovali do utkání s Estonskem s vědomím, že v prvním duelu soupeře porazili doma 4:2. Tentokrát však v Tallinu neuspěli. Estonci se dostali do vedení v 58. minutě po trefě Sorgy a ve třetí minutě nastaveného času pečetil konečný stav Zenjov. K triumfu pomohl i karvinský záložník Sinjavskij, jenž odehrál 80 minut.

Němcům v utkání s Rumuny chyběl v Hamburku kvůli svalovým problémům brankář a kapitán Neuer. V souboji domácího trenéra Flicka a rumunského soka Radoie měl od začátku více důvodů ke spokojenosti hostující kouč. Němcům byl nejprve po konzultaci s videem odvolán v 8. minutě původně nařízený pokutový kop a prakticky hned z protiútoku inkasovali po trefě Hagiho.

Čtyřnásobní mistři světa se však vrhli do útoku a ve druhé půli překonal sparťanského brankáře Nitu aktivní Gnabry. Dal již 26. gól ze 30 zápasů v národním týmu. Vítěznou trefu favorita obstaral devět minut před koncem střídající Müller.

Němci vyhráli v kvalifikaci počtvrté za sebou. K úspěchu Rumunům nepomohl ani záložník Slavie Stanciu, který byl na hřišti 81 minut a dostal žlutou kartu. Na druhé místo skupiny J se dostal tým Severní Makedonie, jež vyhráli 4:0 v Lichtenštejnsku. Arménie ztratila body na Islandu za remízu 1:1.

Důležitou výhru z Lotyšska 1:0 vezou Nizozemci. Těm stačila ke třem bodům trefa Klaassena z 19. minuty a "Oranjes" dál vedou skupinu G. Druzí Norové, kteří ztrácí dva body, uhráli remízu 1:1 na hřišti Turecka. To je s 12 body třetí.

Jen díky lepšímu skóre drží vedení ve skupině H Chorvaté před Ruskem. "Sborná" zvítězila doma nad Slovenskem po vlastní brance Škriniara. Chorvaté vyhráli 3:0 na Kypru. I přes neuznaný Kramaričův gól z 23. minuty se v nastaveném čase první půle prosadil Perišič. Chorvaty nemusel mrzet ani neproměněný pokutový kop Modriče, neboť deset minut před koncem zvýšil jejich náskok Gvadriol. Konečný stav pečetil v nastavení Livaja.