Olomouc - Karlovy Vary 3:2 PPKrejčí se znovu trefil, Kohouti srazili Energii v prodloužení

4. Krejčí 1 : 0
10. Káňa 2 : 0
43. Vondráček 2 : 1
50. Flek 2 : 2
65. Kolouch 3 : 2

Hokejisté Olomouce porazili v duelu 5. extraligového kola Karlovy Vary 3:2 v prodloužení. Opět se na tom gólově podílel hvězdný útočník David Krejčí. Hanáci nad Karlovými Vary vedli ještě po dvou třetinách 2:0, rozhodující branku však vstřelil až 20 sekund před koncem prodloužení Petr Kolouch.

Zleva brankář Karlových Varů Filip Novotný, Ondřej Beránek z Karlových Varů a Jan Knotek z Olomouce.

První šanci měl Kolouch, jehož střelu z mezikruží vyrazil Novotný betonem. Vzápětí už ale hostující brankář inkasoval, když po hezké individuální akci a střele ze středu hřiště zaznamenal pátou branku ve čtvrtém zápase za Olomouc Krejčí.

Karlovarští sice poté měli mírný tlak a drželi se v útočném pásmu, jenže inkasovali z rychlého kontru. V samostatném úniku uspěl se střelou do horního růžku Káňa. Olomouc poté mohla skórovat ještě dvakrát, ale Bambulův pokus proletěl těsně nad brankou a Kolouch z podobné pozice trefil tyčku.

Na začátku druhé části se před branku natlačil olomoucký Kunc, Novotný však sklapl betony včas. Dujsíkova střela z první vzápětí proletěla nad. Během přesilové hry zahrozili také hosté, Rachůnkovu střelu ukryl Lukáš v lapačce. Další dvě rány domácích skončily stejným výsledkem, nejdříve trefil boční síťku Klimek, poté i Navrátil.

Domácí šance neproměňovali

Aktivní Olomouc si vytvořila velký počet šancí a brankou mohla skončit také Kolouchova dorážka, která trefila Novotného do hrudi. Úspěchem neskončily ani pokusy Dujsíka, Navrátila a Káni, všem třem připravil pozici na střelu Krejčí. Ukázkový zákrok vyrážečkou pak předvedl Novotný při přečíslení dvou proti jednomu, po kterém zakončoval do odkryté branky Strapáč.

Na začátku třetí třetiny se Karlovým Varům podařilo po chybě domácích v rozehrávce snížit. Puk se dostal před branku na osamoceného Vondráčka a hostující kapitán přehodil puk přes beton olomouckého brankáře.

Zleva Jan Knotek z Olomouce a brankář Karlových Varů Filip Novotný.

Díky zlepšené hře se hosté navíc v polovině třetí třetiny dočkali vyrovnání. Flek dostal na pravé straně dostatek času hned ke dvěma střelám, tu první Lukáš ještě pokryl, na dorážku už byl ale krátký. Obrat mohl dokonat Beránek, jehož střela proletěla jen těsně nad domácí brankou.

Stejně dopadla také zacloněná střela olomouckého Černého od modré čáry. Šanci rozhodnout měl v přesilové hře Knotek, k jeho smůle trefil jen břevno Novotného branky. Z následného protiútoku mohl zakončovat Beránek, ale Lukáš s Ondruškem mu šanci zakončit vzali.

V prodloužení měl velkou šanci Švrček, jehož střela skončila na tyči hostující branky. Novotný pak vychytal také Krejčího a Lukáš uspěl při zakončení Beránka. O vítězi zápasu pak 20 vteřin před koncem prodloužení rozhodl střelou z mezikruží olomoucký Kolouch.

5. kolo první hokejové extraligy:
HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 3:2 v prodl. (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Krejčí (J. Káňa II, Kucsera), 10. J. Káňa II (Ondrušek), 65. Kolouch (Strapáč) - 43. Vondráček (Redlich), 50. Flek (T. Rachůnek, Plutnar). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla - Kajínek, Axman. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 4450.
Olomouc: Lukáš - T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Řezníček, Rašner - Kucsera, Krejčí, J. Káňa II - Kunc, Nahodil, Klimek - Navrátil, J. Knotek, Ostřížek - Bambula, Kolouch, Strapáč. Trenéři: Moták a J. Tomajko.
Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, Parkkonen, Pulpán, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, M. Rohan - Flek, Hladonik, T. Rachůnek - O. Beránek, Kulich, Průžek - Kohout, Miškář, Koblasa - Vondráček, Osmík, Redlich. Trenér: Pešout.