AC Milán - Cagliari 4:1Neapol, AC Milán i AS Řím vyhrály v Serii A i druhé zápasy

Fotbalisté Neapole ve 2. kole italské ligy zvítězili na hřišti Janova 2:1 a navázali na domácí výhru nad Benátkami. Druhá vítězství přidaly také AC Milán a AS Řím, které dnes soupeřům nastřílely čtyři góly.

Fotbalisté AC Milán se radují z branky

Neapol se dostala do vedení ve 39. minutě, kdy střelou na zadní tyč skóroval Fabián Ruiz. Španělský záložník se prosadil posedmé v řadě střelou zpoza vápna. V 54. minutě se Janovským podařilo srovnat, ale gól Gorana Pandeva kvůli faulu neplatil.

Regulérní branky se domácí dočkali v 69. minutě, kdy vyrovnal Andrea Cambiaso. Rozhodnutí přinesla 84. minuta, ve které vstřelil po standardní situaci vítěznou branku střídající Andrea Petagna.

Fotbalisté Neapole si poradili na hřišti FC Janov

AC Milán zdolal zásluhou dvou branek francouzského útočníka Oliviera Girouda Cagliari 4:1. Skóre otevřel v 12. minutě povedenou střelou z přímého kopu Sandro Tonali. Cagliari se rychle vrátilo do hry zásluhou Alessandra Deioly, ale hned po minutě poslal AC zpět do vedení Brahim Díaz.

V 25. minutě se poprvé prosadil Giroud a už dvě minuty před přestávkou francouzský mistr světa z roku 2018 stanovil konečný výsledek.

Vládlo i AS Řím

Římské AS zvládlo i druhý zápas v Serii A pod Josém Mourinhem, nováčka ze Salernitany rozstřílelo 4:0. V Na rozdíl od Milána začaly v Salernu padat góly až po pauze. Jako první překonal domácího brankáře Lorenzo Pellegrini.

V 52. minutě navázal na dvoubrankové představení z úvodního duelu Jordan Veretout a třetí branku přidal Tammy Abraham, který se v novém působišti trefil poprvé. Definitivní podobu výsledku dal v 79. minutě druhou brankou v zápase Pellegrini.

Italská fotbalová liga - 2. kolo:
FC Janov - Neapol 1:2 (69. Cambiaso - 39. Ruiz, 84. Petagna)
Sassuolo - Sampdoria Janov 0:0
AC Milán - Cagliari 4:1 (25. a 43 z pen. Giroud, 12. Tonali, 17. Leao - 16. Deiola)
Salernitana - AS Řím 0:4 (48. a 79. Lorenzo Pellegrini, 52. Veretout, 69. T. Abraham)