Barcelona - Getafe 2:1Jankto Barcelonu nezastavil, Getafe padlo. Atlético kuriózním způsobem srovnalo v nastavení

Debut českého fotbalového reprezentanta Jakuba Jankta v základní sestavě Getafe výhrou neskončil. Celek ze středu Španělska podlehl ve 3. kole La Ligy favorizované Barceloně 1:2. Vítěznou branku Katalánců vstřelil Memphis Depay. Obhájce titulu Atlético Madrid po úvodních dvou výhrách remizoval s Villarrealem 2:2. Hosté přišli o tři body v páté minutě nastavení po vlastní brance Aissy Mandího.

Jakub Jankto v zápase proti Barceloně

Barcelona vstoupila do utkání aktivně a již ve 2. minutě se zásluhou důrazného Sergiho Roberta dostala do vedení. Španělský reprezentant si naběhl na přihrávku Jordiho Alby, v souboji se dostal před Jankta a otevřel skóre.

Getafe srovnalo v 19. minutě, kdy se po rychlé narážečce prosadil střelou zpoza vápna Sandro Ramírez. Rozhodnutí přinesla 30. minuta, ve které překvapil brankáře Davida Soriu střelou na bližší tyč Depay. V první čtvrthodině druhého poločasu se do dvou zajímavých příležitostí dostal Jankto.

Český reprezentant se nejprve dostal k nebezpečné střele, kterou zlikvidoval Mark-André ter Stegen. Ten nastoupil poprvé od květnové operace kolena, kvůli níž přišel o start na mistrovství Evropy. V 60. minutě Jankto našel na vápně volného Nemanju Maksimoviče, jenž zakončil nepřesně. V závěru převzala iniciativu Barcelona a těsné vedení udržela.

Villarreal přišel smolně o výhru

Úřadující vítěz Evropské ligy Villarreal byl v souboji s Atlétikem nadmíru efektivní, hráči "Žluté ponorky" vstřelili dvě branky ze dvou střel. Jako první se v zápase prosadil Manu Trigueros, který v 52. minutě překonal Jana Oblaka střelou ze střední vzdálenosti. Madridský celek srovnal o čtyři minuty později, kdy chybu Villarrealu v rozehrávce využil Luis Suárez.

Také druhý gól hostů padl po zaváhání defenzivy. Špatná dohoda mezi stopery Atlética vedla ke ztrátě, kterou po kombinaci s osmnáctiletým Yeremim Pinem zakončil Armaut Danjuma. Atlético z finálního tlaku dokázalo vyrovnat. V úplném závěru nastavení si Mandí po špatné komunikaci s gólmanem Gerónimem Rullim nasměroval hlavou centr z obranné poloviny Atlética do vlastní branky, čímž připravil Villarreal o výhru.

Vallecano deklasovalo Granadu

Nováček Vallecano po prvních dvou prohrách porazilo Granadu vysoko 4:0. Domácí o zisku premiérových bodů v ligové sezoně rozhodli třemi góly v prvním poločase. První vítězství v sezoně (3:2) vybojovala také Osasuna, která v závěrečném nastavení otočila souboj na hřišti Cádizu.

Obě branky domácích vstřelil záložník Álex Fernández. Pamplona vyhrála díky dvěma penaltám, které proměnili Kike a Roberto Torres, a gólu Davida Garcíi v páté minutě nastavení.

Španělská fotbalová liga - 3. kolo:
FC Barcelona - Getafe 2:1 (2. Roberto, 30. Depay – 19. Sandro Ramírez)
Cádiz - Pamplona 2:3 (6. a 66. z pen. Álex Fernández – 60. Kike García z pen., 90.+1 R. Torres z pen., 90.+5 D. García)
Vallecano - Granada 4:0 (3. Á. García, 23. Trejo z pen., 43. Nteka, 58. Comesaňa),
Atlético Madrid - Villarreal 2:2 (56. Suárez, 90.+5 vlastní Mandí - 52. Trigueros, 74. Danjuma).