Finsko - Itálie 3:0Finové se dostali do čela skupiny B

Hokejisté Finska porazili na mistrovství světa v Rize outsidera Itálii 3:0 a po třetí výhře ze čtyř zápasů se posunuli do čela skupiny B. Italové zůstávají jako jediný tým na turnaji bez bodu. Dvěma góly zazářil obránce Tony Sund. Gólman Harri Säteri díky 11 úspěšným zákrokům udržel poprvé na šampionátu čisté konto.

Fin Arttu Ruotsalainen dává gól proti Itálii.

Italové přečkali úvodní šance Finů a gólman Fazio odolával do 7. minuty, kdy při Frankově vyloučení se přes clonu Lundella a Pakarinena trefil od modré čáry Lund. Za minutu a půl z přečíslení dvou na jednou zvýšil Ruotsalainen po přihrávce Ojamäkiho.

Dvě velké příležitosti neproměnil v úvodním dějství devatenáctiletý Lundell a v úvodu druhé části trefil Ohtamaa od modré čáry horní tyč Faziovy branky. Ve 24. minutě se sice Italové radovali ze snížení, ale předčasně. Frigo tečoval Spornbergerovu střelu vysokou holí, což si sudí Frandsen a Nord ověřili u videa.

Před polovinou utkání zamířil zpoza levého kruhu do protějšího horního rohu Faziovy branky obránce Sund a ke své premiérové brance ve čtvrtém utkání na mistrovství světa z první třetiny přidal druhý zásah.

Ital Phil Pietroniro a Fin Marko Anttila.

Také v posledním dějství měli Finové jasnou převahu, celkem soupeře v utkání přestříleli 36:11, ale další branku už nepřidali.

V závěru se naskytla Italům při Björninenově trestu první přesilová hra, ale Säterimu nulu nesebrali.

Mistrovství světa v hokeji v Rize:
Skupina B (Arena Riga):
Finsko - Itálie 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Sund (Kontiola, Innala), 9. Ruotsalainen (Ojamäki), 29. Sund (Mäenalanen, Koivisto). Rozhodčí: Frandsen (Dán), Nord (Švéd.) - Kroyer (Dán.), Lundberg (Švéd.). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Bez diváků.
Finsko: Säteri - Sund, Koivisto, Määttä, Kaski, Ohtamaa, Pokka, P. Lindbohm, Nousiainen - Mäenalanen, Björninen, Anttila - Ruotsalainen, Lundell, Ojamäki - Innala, Kontiola, Pakarinen - J. Sallinen, Tiivola, V. Puustinen. Trenér: Jukka Jalonen.
Itálie: Fazio - Pietroniro, Trivellato, Spornberger, Glira, Miglioranzi, Hochkofler, Marchetti, Gios - Frank, Petan, Miceli - Frigo, Bardaro, Gander - Andergassen, Giliati, Cassetti - Magnabosco, Deluca, Pitschieler. Trenér: Giorgio De Bettin.