Teplice - Budějovice 2:0Teplice skolily Jihočechy a přiblížily se záchraně. Zároveň poslaly Brno do druhé ligy

48. Moulis 1 : 0
74. Mareček 2 : 0

Fotbalisté Teplic udělali velký krok k záchraně v první lize. V nedělním duelu 32. kola porazili na Stínadlech 2:0 České Budějovice, dva zápasy před koncem mají před šestnáctou Příbramí náskok 5 bodů. K prvoligové jistotě jim stačí získat dva body. Triumf Severočechů, který obstaraly góly Moulise a Marečka ze druhého poločasu, rozesmutněl Brno, jež získalo definitivu sestupu do druhé ligy.

Zleva Alois Hyčka z Teplic a Karol Mészáros z Českých Budějovic.

Důležitost zápasu domácí zprvu svazovala, v prvním poločase byli hodně opatrní. Soustředili se na zodpovědnou defenzívu, dopředu vyráželi sporadicky. Za zmínku stály pouze dvě situace, ve kterých měl prsty kapitán Jakub Mareš.

Nejprve po souboji v šestnáctce Jihočechů zkoumal sudí Hocek, jestli se nejednalo o penaltový faul, zhruba po minutě však rozpažil. Těsně před přestávkou se pak po báječném centru Hyčky z levé strany na sebe hodně zlobil. Hlavičku ze čtyř metrů totiž poslal vedle.

Zkraje druhého poločasu se se svými spoluhráči už radoval. Ve 48. minutě vrátil Vondrášek hlavou před branku přetažený centr, Moulis sice netrefil volej ideálně, Vorel ale i tak neměl možnost střelu lapit - 1:0.

O míč bojují (zleva) Ladislav Kodad z Teplic a Benjamin Čolič z Českých Buděovic.

Tento moment vlil do žil Teplic živou vodu, rázem bylo domácích plné hřiště. Navíc byli i nebezpeční. Po hodině hry si sběhl do velkého vápna na skvělou přihrávku Mareš, jeho pohotová rána jen těsně minula levou tyč.

Definitivně do kolen dostaly Teplice hosty v 74. minutě, kdy se v šestnáctce dobře zorientoval Lukáš Mareček, křižnou střelou překonal Vorla - 2:0. Severočeši tak za minutu dvanáct zlomili neúspěšnou sérii, devět předchozích utkání v lize totiž nevyhráli. Po nedělním vítězství mají záchranu na dosah.

32. kolo první fotbalové ligy:
FK Teplice - Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)
Branky: 48. Moulis, 74. Mareček. Rozhodčí: Hocek - Flimmel, Ratajová - Lerch (video). ŽK: Mazuch, Moulis - Vais, Novák, Králik, Čolič. Diváci: 646 (omezený počet).
Teplice: Grigar - Vondrášek, Mazuch, Knapík, Hyčka - Mareček, Jukl (90.+2 Shejbal) - Kodad (90.+2 Macej), Fortelný (61. Trubač), Moulis (72. Černý) - Mareš (61. Vukadinovič). Trenér: R. Kučera.
Č. Budějovice: Vorel - Čolič, Havel, Králik, Novák (70. Skovajsa) - Havelka (55. Brandner), Vais (89. Javorek) - Mészáros (55. Diop), Čavoš, Mršič - Alvir. Trenér: Horejš.