Příbram - Jablonec 1:0Příbram drží naději na záchranu, senzačně skolila Jablonec

77. Mezera 1 : 0

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Příbram, která v tomto kalendářním roce doma ještě nevyhrála, to dokázala v sobotu s Jabloncem. Naději na setrvání v nejvyšší soutěži oživil Mezera. Severočeši naopak hazardují s nadějí na druhé místo.

Radost Příbrami z gólu.

V úvodních minutách to vypadalo, že Jablonec si přijel pro tři body, nutné pro boj o druhé místo. Považanec ale dělovkou orazítkoval jen tyč. Hosté se zřejmě domnívali, že u říčky Litavky to půjde samo, a zvolnili.

Osmělovat se začali domácí, ale nedostali se ani ke střele. Nebezpečněji vyhlížející situace a centry v pohodě likvidoval gólman Hanuš. Jablonec také pečlivě hlídal příbramského rychlíka Lubegu.

Hosté měli ke gólu blíž, ale žádnou akci nedotáhli. Když Doležal sebral míč S. Kinguemu, nepropasíroval ho ke Kratochvílovi, ten o chvíli později jen vyzkoušel pozornost Šimana v brance. Velkou příležitost měl Pleštil, který se otočil kolem soupeře, mířil však vedle. Vyčítavě se na něj díval Jovovič, který byl v lepší pozici. Pozdější pokus Pleštilovi zlikvidoval Šiman.

Zleva Tomáš Hübschman z Jablonce a Filip Zorvan z Příbrami.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Jablonec měl převahu, ale k nebezpečnému zakončení se nedostal. Až dvacet minut před koncem se u levé tyče objevil Krob, před ním už byla síť, ale v posledním okamžiku se tam objevil Cmiljanovič a zachránil.

Jablonec na svůj přílišný klid doplatil. V 77. minutě zahrával Pilík trestný kop, Cmiljanovičovu hlavičku Hanuš vyrazil jen před sebe a Mezera zblízka poslal míč za jeho záda.

Zleva Steve Kingue z Příbrami, Martin Doležal z Jablonce.

Až inkasovaný gól hosty probudil a hned mohli srovnat. Tutovku měl na noze Pilař, Šiman však vytáhl zázračný zákrok. Kouč Rada posílil ofenzívu, Jablonec ale bušil do pevné příbramské zdi.

32. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - FK Jablonec 1:0 (0:0)
Branka: 77. Mezera. Rozhodčí: Marek - Paták, Hock - Berka (video). ŽK: Mezera, Pilík, Antwi - Kratochvíl, Zelený, Pleštil, Rada (trenér). Diváci: 162 (omezený počet).
Příbram: Šiman - Nový, S. Kingue, O. Kingue (40. Cmiljanovič), Mezera - Pilík, Zorvan (90.+2 Kvída), Rezek, Soldát, Vávra (84. Antwi) - Lubega (90.+2 Voltr). Trenér: Valachovič:
Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Kubista, Zelený, Krob (85. R. Hrubý) - Hübschman (82. Chramosta) - Pleštil (66. Smejkal), Považanec, Kratochvíl, Jovovič (66. Pilař) - Doležal. Trenér: Rada.