Atlético - R. Sociedad 2:1Atlético míří za španělským titulem

Fotbalisté Atlética Madrid porazili v 36. kole španělské ligy San Sebastian 2:1 a udělali důležitý krok k titulu. Na druhou Barcelonu mají dvě kola před koncem náskok čtyř bodů. Sevilla zdolala Valencii 1:0 a ze čtvrtého místa ztrácí na Atlético šest bodů. Český brankář Tomáš Vaclík zůstal na lavičce náhradníků.

Angel Correa z Atlética Madrid se raduje z gólu.

Atlético nastoupilo do zápasu aktivně a v 28. minutě vedlo 2:0. První branku vstřelil po nakrátko rozehraném rohu Yannick Carrasco a dvougólový náskok zařídil Ángel Correa. Argentinský útočník využil práce Luise Suaréze, který na sebe navázal tři obránce San Sebastianu a přesnou nahrávku zakončil křížnou střelou k pravé tyči. Hráči baskického celku zásluhou Igora Zubeldii zdramatizovali závěr, Atlético si ale výhru vzít nenechalo.

Výhru Sevilly zařídil osmnáctým gólem v sezoně nejlepší střelec týmu Júsuf Nasjrí. Marocký útočník si našel místo mezi stopery Valencie, vyhnul se ofsajdovému postavení a využil přesnou přihrávku záložníka Fernanda. Třiatřicetiletý Brazilec se podílel na čtvrté brance (3+1) v posledních sedmi zápasech.

Brankář Sevilly Bunú, který dostal přednost před Vaclíkem, nastoupil do 100. utkání v La Lize a vychytal 15. čisté konto. V daném časovém úseku jsou úspěšnější pouze gólmani obou madridských klubů Jan Oblak z Atlética (18) a Thibaut Courtois z Realu (16).

Fotbalisté Celty Vigo porazili Getafe 1:0 a drží se ve hře o evropské poháry. Z osmého místa ztrácejí na sedmý Villarreal dva body, "Žlutá ponorka" má však čtvrteční zápas s Valladolidem k dobru. O výhře Viga rozhodl v 24. minutě Nolito, jenž sebral přetažený centr na zadní tyči a prostřelil brankáře Davida Soriu.

Deváté Bilbao podlehlo po gólu Sandra Ramíreze Huesce 0:1 a ztrácí na Vigo čtyři body. Baskický celek prohrálo s Huescou poprvé po čtyřech vítězstvích a jedné remíze.

Španělská fotbalová liga - 36. kolo:
FC Sevilla - Valencie 1:0 (66. Nasjrí)
Huesca - Bilbao 1:0 (61. Sandro Ramírez)
Vigo - Getafe 1:0 (24. Nolito)
Atlético Madrid - San Sebastian 2:1 (16. Carrasco, 28. Á. Correa – 83. Zubeldia)